Aspir Yağı Zayıflatır Mı?

Aspir yağı nedir faydaları neler zayıflatıyor mu?
Aspir Yağı Zayıflatır Mı?

Son dönemde doğal yollardan zayıflamak için bitkisel ve organik ürün kullanımı oldukça revaçta! Bazı zayıflatan bitkiler var ki evet tok tutuyor, yağ yakımını artırıyor hatta enerji bile veriyor. Ancak piyasada faydası abartılan, zayıflatan mucize bitki yağı diye satılan o kadar çok gereksiz ürün var ki! Peki ya aspir yağı? Organik aspir yağı piyasada abartılan ürünlerden biri mi? Yoksa aspir yağı gerçekten zayıflatır mı?

Aspir Yağı Nedir? Ne İşe Yarar?

Kullanabileceğiniz sağlığa faydalı bitkisel yağlardan biri olan aspir yağı, geçmişten günümüze aktarlarda ve eczanelerde satılmaktadır. Vücuda sağladığı bazı faydaları sayesinde fazlasıyla ilgi görüyor diyebiliriz. Yaygın olarak türk halkı tarafından kullanılan aspir bitkisi yağının geçmişten günümüze uzanan tıbbi ilaç serüveni de vardır.

Ülkemizde de coğrafyası ve iklim koşulları sayesinde aspir yağı yetişmesi için uygun ortam çoktur. Bu kadar kolay elde edebileceğimiz aspir yağı içinde barındırdığı çeşitli vitaminlerle (Omega 3, 6 yağları, kalsiyum, fosfor, demir, E ve B vitaminleri) birlikte sağlığa olan faydasını kanıtlamıştır.

Aspir yağı zayıflama
Aspir Yağı Faydaları Neler?

Aspir Yağının Sağlığa 10 Faydası

Takviye gıda olarak kullanılan aspir yağının faydalarını biliyor musunuz? İşte aspir yağı faydaları:

 1. Kolesterolü dengede tutarak, metabolizmayı düzenler.
 2. Kalp krizi riskini en aza indirir.
 3. Kan şekerini dengeler ve insülin direncinin gelişmesini önler.
 4. Aspir yağı yağ yakımını hızlandırır, diyet ile birlikte daha hızlı zayıflamaya katkı sağlar.
 5. Öksürüğe, balgam sökmeye iyi gelir ve nefes darlığı çeken hastalar için yardımcıdır.
 6. Kabızlığa iyi gelir, bağırsakların çalışmasını hızlandırır.
 7. Barındırdığı antioksidan bileşenler sayesinde bağışıklık sistemini güçlendirir, kanser hücrelerinin oluşumunu engeller ve oluşan hücrelerin yok edilmesinde etkili bir rol oynar.
 8. Saç köklerini besleyerek saçların daha canlı olmasını ve çabuk uzamasını sağlar.
 9. Romatizma ağrılarının hafiflemesine destek olur.
 10. Kadınların adet düzensizliklerinde dengeleyici ve düzenleyici bir rol oynar ve adet ağrılarının daha hafif olmasını sağlar.

İlgili Yazı: Hindistan Cevizi Yağı Zayıflatır Mı?

Aspir Yağı Kullanımı Nasıl Olmalı?

 • Aspir yağının kullanımı istenilen etkiye göre değişiklik göstermektedir. İç hastalıklar için kullanmak isteyen kişiler aspir yağını su ile seyrelterek tüketebilirler.
 • Isıtılarak kullanıma uygun değildir, soğuk olarak tüketilmelidir. Günde 1 tatlı kaşığı yeterlidir.
 • Su ile seyreltmek için; yarım su bardağı ılık suya 1 tatlı kaşığı aspir yağı ekleyip iyice karıştırarak kullanabilirsiniz.
 • Zayıflamaya yardımcı aspir yağı kullanımı başladıktan sonra buzdolabında muhafaza edin ve 40 gün içinde tüketin.
 • Cilt hastalıkları ya da destekleyici olarak kullanmak isteyen kişiler ise sorunlu bölgeye direkt uygulayabilirler.
Aspir yağı zayıflama
Aspir Yağı Zayıflatır Mı?

Aspir Yağı Zayıflatır Mı?

Zayıflamak için aspir yağı kullananlar genellikle yağ yakımını hızlandırıcı etkiye sahip olduğu için aspir yağını tercih ediyorlar. Kilo verme sürecinde spor ve diyetin yanında tüketilen aspir yağı zayıflamaya yardımcı olabilir. Ancak diyet yapmadan tek başına aspir yağı kullanmak kilo verdirmez. Size en uygun diyet programında tükettiğiniz salatalara aspir yağını ekleyerek yağ yakımını hızlandırabilirsiniz. Bu sayede daha hızlı kilo vererek kilo kontrolünüzü sağlayabilirsiniz.

Merak Edilen Sorular

Aspir Yağının Zararları Var Mı?

Aspir yağının genel olarak vücuda herhangi bir zararı yoktur. Yalnızca dozunda kullanmak gerekir. Günlük kullanılabilecek dozdan fazlası alerjik reaksiyonlara yol açabilmektedir. Kusma, ishal, mide bulantısı, tansiyon düşüklüğü gibi görülen sonuçlarda dozun azaltılması ya da bırakılması gerekir.

Aspir Yağı Fiyatı 2022

Bitkisel olan aspir yağının fiyatı oldukça uygundur. Sağladığı faydalar ve kolay kullanımının yanında fiyatı herkes tarafından karşılanabilecek düzeydedir. 250 ml kaliteli bir aspir yağı fiyatı 75 TL+KDV’dir.

Aspir Yağı Nerede Bulunur?

İnternetten kolayca ulaşabileceğiniz aspir yağı, bunun yanı sıra marketlerde, aktarlarda ve eczanelerde de satılmaktadır.

Canan Karatay Aspir Yağı Öneriyor Mu?

Doğrudan bir açıklaması yoktur, ancak doğal yağları faydalı bulduğunu, sağlıklı yağların kilo aldırmadığını aldırmaz aksine zayıflatıcı etkisi olduğunu ve kanseri önlediğini söylemektedir.

İbrahim Saraçoğlu Aspir Yağı Hakkında Ne Diyor?

Tv programlarında özellikle salata ve yoğurda katılarak tüketilmesini öneren Saraçoğlu yemek esnasında tüketilen aspir yağının zayıflamaya da fayda sağlayabileceğini belirtmektedir.

Son güncelleme 3 Nisan 2022