Dr. Didem Gündüz

Acnedur Krem Sivilce ve Cilt Problemlerine İyi Gelir Mi?

Ciltteki bakterilerden kaynaklanan cilt enfeksiyonlarına karşı oluşturulmuş bir antibiyotik olan acnedur krem ne işe yarar? Bu krem dermatologlar tarafından tavsiye edilmekte olup antibiyotik grubunda yer almaktadır. Acnedur sivilce ve cilt kremi ciltte oluşmuş veya oluşmaya başlayan sivilcelere etki ederek iltihaplı bölgeleri kurutmaktadır.

Kullanım yerleri yanaklar, saç dipleri, sırt, omuzlar, alın bölgesi, erkeklerde sakal bölgesi, genital bölgeye uygulanmaktadır. Kullanım öncesinde bu bölgelerin temiz olmasına özen gösterilmelidir. Kullanımdan sonra güneşe çıkılmamalıdır. Bu durum ciltte lekelenmelere neden olacağından dikkat edilmelidir. Bu krem ciltte tahrişe neden olabileceğinden sert sabun, şampuan ve saç boyası gibi ürünlerin kullanımına dikkat edilmelidir.

acnedur krem faydaları neler
Acnedur krem ne işe yarar ve faydaları neler?

Sivilceye ve İltihaplı Cilde Faydaları Nelerdir?

Kremin cilt üzerinde oldukça fazla faydası bulunmaktadır. Öncelikle ciltteki iltihapları gidermeye ve cilt sorunlarının önüne geçmeye yardımcı olacaktır. Sivilceleri kurutup cildin görünümünü değiştirmektedir. Ciltteki lekelerin oluşmasını engellemektedir. Sağlıklı cildin oluşmasına ve korunmasına olanak sağlar. İyi bir iltihap kurutucu olduğu için iltihaba iyi gelmektedir. Ayrıca vücudun tek bir noktası değil belirli bölgelerde de kullanılıyor olması acnedur kremin cilde faydaları arasında gösterilmektedir.

Acnedur Nasıl Kullanılır?

Her kullanılan kremin kremin ya da ilacın doğru kullanımı önemlidir. Doktor tavsiyesi üzerine alınan bu ilaç belirli adımlar doğrultusunda uygulanmaktadır. Peki Acnedur krem sivilce ve cilt sorunları için nasıl kullanılır?

  • Kullanımından önce uygulanacak olan bölge ılık suyla temizlenmelidir.
  • Parmağa az şekilde alıp ilgili bölgeye masaj yaparak sürülmelidir.
  • Belirlenen bölge ve çevresine sürmeniz yeterli olacaktır. İnce tabaka şeklinde kremi cilde sürmelisiniz.
  • Günde 2 ya da 3 kez kullanılmalı 8 ya da 12 saat aralıklarla uygulanmalıdır.

Acnedur Kullananların Dikkat Etmesi Gerekenler

Bu krem içerisinde yer alan maddeye alerji olması durumunda kullanılmamalıdır. Tedavi sonrasında herhangi bir olumsuzluk bulunmamaktadır. Kortizonlu bir ilaç değildir. Göze yanlışlıkla temas etmesi halinde bol su ile yıkanmalıdır. Bir gün içimde en fazla 3 kez kullanılmalıdır. Bebekler ve çocuklarda kullanımı için doktora başvurmalısınız.

Detaylı acnedur prokpektüs için tıklayınız.

Daha önce yazdığımız ve beğenebileceğiniz benzer yazılar:

✔️ Ev Yapımı En İyi 5 Sivilce Maskesi (Etkisi Kanıtlanmış)

✔️ Cilt Kuruluğu Neden Olur? Kuru Cilde Ne İyi Gelir?

✔️ Contractubex Yara ve Dikiş İzlerine En Etkili Çözüm!

✔️ Cildi Yenileyen Besinler Nelerdir? Cilt Dostu Besinler!

✔️ Anestol Pomad Krem Ne İşe Yarar? Yan Etkileri Neler?

✔️ Fito Krem Nedir, Ne İşe Yarar? Cilde Faydaları Neler?

✔️ Madecassol Krem Nedir, Ne İşe Yarar?

✔️ Naprosyn Plus Jel Ne İşe Yarar?

✔️ Wilkinson Pomad Kullanımı ve Dikkat Edilmesi Gerekenler

Photo of author
1984 doğumlu Dr. Didem Gündüz öğrenimini Tıp Fakültesinde tamamladı. İç hastalıkları alanında uzmanlaştıktan sonra dermatoloji bölümünde yüksek öğrenimini tamamladı. Didem uzun yıllar çeşitli devlet hastanelerinde görev aldı ve şu an özel bir klinikte hastalarına hizmet veriyor.

Şunları da beğenebilirsiniz

Yorum yapın