Wilkinson Pomad Kullanımı ve Dikkat Edilmesi Gerekenler

wilkinson pomad
Wilkinson pomad kullanımı nasıl olmalı?

Wilkinson Pomad aktif maddesi kükürt olan bir kaşıntı giderme kremidir. Merhem kaşıntı giderici ve yatıştırıcı özelliğinin yanı sıra sedef, egzama ve akne gibi cilt kusurları üzerinde de son derece etkilidir. Antiparaziter (parazit üzerinde etkili) özeliği sayesinde uyuz ilacı tarafından bile tedavi edilemeyen yaraları iyileştirme özelliğine sahiptir. Hatta birçok uyuz ilacına oranla çok daha iyi sonuçlar veriyor olması uyuz vakalarında sık sık reçete edilmesine neden olmuştur.

Wilkinson Pomad Nedir? Ne İşe Yarar?

wilkinson pomad ne işe yarar
Wilkinson pomad nedir ne işe yarar?

Wilkinson Pomad etken maddeleri sayesinde birçok cilt problemini ortadan kaldırır ancak kullanmadan önce mutlaka doktora danışmanız gerekir. Zira ilaç alerjik bünyeye sahip olan kişilerde yan etki göstermektedir. Krem sürüldüğü bölgede bakterilerin ve parazitlerin üremesine izin vermez. Böylelikle cilt probleminiz kısa sürede ortadan kalkar. Wilkinson Pomadı kullanabileceğiniz cilt problemleriyse şu şekilde;

  • Sedef hastalığı tedavisi
  • Uyuz hastalığı ve hastalığa bağlı kaşıntı
  • Çeşitli nedenlerle deride oluşan kaşıntının giderilmesi
  • Sivilce ve akne sorunun ortadan kaldırılması
  • Egzama tedavisi
  • Parazit tedavisi
  • Mantar tedavisi 
  • Sonuç alınamayan uyuz tedavisi

Wilkinson Pomad Nasıl Kullanılır?

Baştan belirtelim ki Wilkinson Pomad kullanımı diğer kremlere farklılık gösterir. İlk olarak bu kremi kullanacak olan hastanın duşa girmesi ve iyice temizlenmesi gerekiyor. Doktor tersi bir durum söylemediği sürece, hastanın 3 gün süre ile her gün boyundan aşağı (hasta olmayan bölgelerde dahil) ovarak merhemi sürmesi gerekiyor. Sürenin bitmesiyle birlikte hasta sterilize çamaşırlar giymelidir.

İlgili Yazı: Fucidin Krem Ne İşe Yarar?

Wilkinson Pomad’ın Yan Etkileri Neler?

Yan etkiler genellikle alerjik bünyeye sahip kişilerde ortaya çıkıyor. Wilkinson pomad kullananlarda yan etkilerin görülmesi halinde hastada nefes alma güçlüğü ve hırıltı gözlemlenebilmektedir. Ayrıca deride kızarıklık meydana gelebilmektedir. Kullanımının sona ermesiyle beraber kısa süreli kaşıntı normaldir. Ancak kaşıntının uzun süre yok olmadığı durumlarda doktorla iletişime geçmek gerekir. Hamile ve emziren annelerin yanı sıra altı yaşından küçük çocuklarda da kullanılmadan önce mutlaka doktora başvurulmalıdır.

Wilkinson Pomad Kullanımında Nelere Dikkat Edilmeli?

Eğer cilt rahatsızlığınız varsa ve Wilkinson Pomad’ı kullanmayı düşünüyorsanız; yanık, çatlamış ve yara olan deride kullanmamanız gerektiğini bilmeniz gerekiyor. Özellikle parazit öldürücü etkisi son derece fazla olan kremi yüz bölgenizde ve genital bölgenizde kullanılırken çok daha dikkatli olmalısınız. Yutulması ya da gözle teması halinde çok ciddi sonuçlar doğurabileceğinden küçük çocukların erişemeyecekleri yerlerde saklamalı. Kremin en yüksek etkiyi göstermesi için ovularak sürülmesi gerekiyor. Eğer ilaç hakkında daha detaylı bilgiye sahip olmak isterseniz ilacın prospektüsü size ihtiyacınız olan tüm bilgileri sağlayacaktır.

Son güncelleme 19 Mart 2022