Buse

Varis İçin Hangi Doktora Gidilir?

 Varis için hangi doktora gidilir? gibi bir soru Kalp Damar Cerrahisi olarak belirtilmiştir ve kalp damar cerrahi uzmanına gidilmesi gerekli olacaktır. Varis son derece can sıkıcı bir sorundur ve özellikle damarlarda meydana gelmiş olan tıkanıklıklar vesilesiyle karşımıza çıkmaktadır. Eğer ki varis bacaklarda veya ayakta meydana gelmeye başlamışsa burada kalp hastalıklarının söz konusu olduğunu belirtmekte de fayda vardır. Bu sebepten dolayı da varis için hangi bölüme gidilir gibi bir konu ile ilgili olarak mutlaka Kalp Damar Cerrahisi uzmanlığı olan bir doktora gidilmesi son derece bir bronan taşır ve olayın aciliyeti de vardır. Aksi takdirde zaman içerisinde yayılacak olan bu görüntü hem estetik açıdan hoş olmaz hem de sağlık açısından son derece büyük bir soruna sebebiyet verir.

Varis İçin Hangi Doktora Gidilir?
Varis İçin Hangi Doktora Gidilir?

 Varis Nedir Belirtileri Nelerdir?

 Varis gibi bir sorun ile karşı karşıya kalmış olan kişilerin ilk başta bu konuda tam anlamıyla bilgi almaya çalıştığını görmekteyiz. Tabii ki de direkt olarak görüntü itibariyle bacaklarda ve ayaklarda hoş olmayan bir görüntü söz konusu olacaktır. Ve direkt olarak buradan anlaşılacaktı ama morluklarla da karıştırılır. Varis nedir belirtileri nelerdir konusu da bu noktada gündeme getirilmektedir ve varis gibi bir problem meydana geldiği zaman görüntü anlamında bir şeyler olurken aynı zamanda bazı rahatsızlıkların hissedilmesi de söz konusu olacaktır.

 Vücutta mutlaka her şeyin belli bir dengesi olmalıdır ve varislerin söz konusu olmasıyla birlikte direk olarak açıklama, damar tıkanıklıkları şeklindedir. Yani tanım olarak direkt damar tıkanıklıklarının söz konusu olması varislerin tanımlanması için yeterli olacaktır. Ancak bu noktada belirti olarak şunlardan söz etmek de gerekir ve bunun kontrolünün yapılması son derece büyük bir önem taşır.

  •  Ayaklarda ve bacaklarda kaşıntı meydana gelmesi
  •  Uyuşmalar ve yanmalar
  •  Zaman zaman kendini gösteren ve bazen şiddetli olan ağrılar
  •  Bacaklarda şişliklerin meydana gelmesi
  • Mavi ve mor ya da yeşile çalan şişlikler

 Varis problemi genel olarak herkesin başına gelebilen bir şeydir ve özellikle belli bir yaş içerisinde olan kişilerin başlıca sorunları arasında gelmektedir. Bu sebepten dolayı da varis olup olmadığı nasıl anlaşılır gibi bir konuda söz konusu olan bir belirtileri dikkate almakta fayda vardır ve bunlar vücudun vermiş olduğu sinyallerdir.

Varis İçin Hangi Doktora Gidilir?
Varis İçin Hangi Doktora Gidilir?

 Eğer ki varis gibi bir sorun varsa bu noktada bir takım farklı şeylerden de söz etmek gerekir ve özellikle kramp girmesi ya da halsizlik ve yorgunluk ön planda olacaktır. Bu da yaşın vermiş olduğu bir sorun olduğu için ilk başta bu şekilde meydana gelen varisler fark edilmeyebilir. Ama daha sonra bu halsizlik ve yorgunluk çok daha ileri seviyeye varacaktır. Bu sebepten dolayı da en baştan fark edilmesi ve teşhisinin konu olarak tedavisinin başlatılması son derece büyük bir önem taşır.

 Varis Tedavisi Nasıl Yapılır?

 Varis tedavisi nasıl yapılır gibi bir konuda belirtilmesi gereken pek çok farklı etken söz konusudur. Ama ilk önce teşhisin konulmuş olması gerekir. İşte tam olarak da bu noktada doktor kontrolü sonrası varis tedavisi ile ilgili olarak cerrahi bir tedavinin gerçekleştirilmesi kalıcı bir sonuç içerir. Bununla birlikte varis çok fazla ilerlememişse sadece bir varis çorabı kullanılarak da bu rahatsızlığın giderilmesi için işlem yapılmış olur.

 Varis genel olarak zaten rahatsız edici bir şeydir ve ağrılarının giderilmesi açısından da son derece büyük bir etki yaratılması beklenir. Ancak bu noktada dikkat edilmesi gereken şey doktor tarafından bir teşhis ve tedavi yöntemi uygulanması dışında herhangi bir tıbbi müdahalenin yapılmamasıdır. Yani varis ağrıları sebebiyle herhangi bir ilaç kullanımını yapmak isteyen kişilerin ve özellikle ağrılardan kurtulmak adına çeşitli iğneler veya farklı neodal ilaçlar alınması çok büyük sorunlara yol açabilir. Bu sebepten dolayı da teşhis ve tedavi yöntemleri çok önemli bir yer tutar ve zaten doktorun bu noktada teşhis için sadece varisleri görmesi yeterli olacaktır. Daha sonra da tedavi süreci başlar ve direkt olarak ağrıların dindirilmesi adına doktorun vereceği ağrı kesici ilaçların içilmesi veya merhem sürülmesi oldukça faydalı bir yöntem olacaktır.

Photo of author

Şunları da beğenebilirsiniz

“Varis İçin Hangi Doktora Gidilir?” üzerine bir yorum
  1. There are certainly a variety of particulars like that to take into consideration. That could be a nice level to convey up. I provide the ideas above as normal inspiration but clearly there are questions like the one you convey up where crucial factor will be working in trustworthy good faith. I don?t know if best practices have emerged round things like that, but I am certain that your job is clearly identified as a fair game. Both girls and boys really feel the impact of just a second’s pleasure, for the rest of their lives.

    Yanıtla
Yorum yapın