Dr. Didem Gündüz

Naprosyn Plus Jel Ne İşe Yarar?

Günlük hayatta veya spor esnasında minik kazalar geçirme ihtimalimiz hep vardır. Ufak incinmeler hayatımızı etkileyecek boyutta olmamakla beraber önlem alınmadığında daha büyük sorunlara yol açabilir. Şimdi ağrı kesici Naprosyn jel nedir, ne işe yarar gelin yakından inceleyelim.

Naprosyn Plus Jel Nedir?

Naprosyn Plus Jel nedir
Naprosyn Plus Jel nedir ne işe yarar?

Naprosyon Plus, ezilme ve burkulma gibi yumuşak doku travmalarında, ağrı ve kas gerginliği ile kendini belli eden kas-iskelet sistemi hastalıklarını tedavi etmekte kullanılıyor. İlaç bunun yanı sıra eklem çevresinde meydana gelen iltihapların ve omurgada aşırı zorlanmaya bağlı gelişen hastalıkların tedavisinde en sık tercih edilenlerden birisi. Merhem, kullanıldığı bölgede yarattığı serinlikle bilinir ve kas-iskelet sistemi hastalıklarında güvenle tercih edilebilir. Diğer birçok ilacın aksine giysilerde lekeye neden olmaz; üstelik kötü bir kokuya sahip değildir. Yani özetle; Naprosyn Plus jel, kas ve iskelet sistemi hastalıklarının tedavisinde kullanılan, ağrı kesici ve iltihap kurutma özelliği bulunan harici bir cilt ürünüdür.

Naprosyn Plus Jel Faydaları

Naprosyn Plus Jel ne işe yarar
Naprosyn ne işe yarar

Naprosyn Plus jel faydalarını kas-iskelet sistemi ve cilt olmak üzere iki bölümde incelemek en doğrusudur. İlaç kullanıldığı bölgede kas ve iskelet sistemini rahatlatır. Özellikle kasaların aşırı gerildiği zamanlarda kasları gevşetme özelliğiyle bilinen ilaç, bu can sıkıcı durum için adeta bir kurtarıcıdır. Vücutta oluşan iltihapları kurutma özelliği de bulunan jel daha büyük problemlerin oluşmasının önüne geçer. İyileşme sürecini hızlandırdığı bilinen merhemin cilt yüzeyini rahatlığı ve cilt sorunlarının meydana gelmesi engellediği de ispatlanmıştır.

İlgili Yazı: Fito Krem Nedir?

Nasıl Kullanılır? Kimler Kullanamaz?

Naprosyn Plus jel kullanımı doktor tarafından aksi belirtilmedikçe şu şekildedir;

  • İlacın kapağını açtıktan sonra elinize bir miktar dökün
  • Sorunlu bölgeye masaj yaparak sürün
  • Bölgenin ilacı iyice emmesini sağlayın
  • Günde 2-4 defa arasında uygulamayı tekrarlayın

Naprosyn Plus birçok kas-iskelet sistemi hastalığına deva olmakla beraber alerjik bünyeye sahip kişiler tarafından kullanıma uygun değil. 2 yaşından küçük çocuklarda kullanılamayan ilaç ayrıca açık yaralara da sürülemiyor. Öte yandan bir anne adayıysanız ya da emziriyorsanız üzgünüz, bu ilacı kullanamazsınız. Cilt üzerinde son derece etkili olan Naprosyn Plus kremi, göz, ağız içi ve burun içiyle olan temasındansa özenle kaçınılmalı.

Yan Etkileri

Naprosyn Plus yan etkileri genellikle ilaca duyarlı kişilerde ortaya çıkar. Oldukça az rastlansa da ilacı kullanan kişilerde görülebilecek yan etkilerse şu şekilde;

  • Kaşıntı
  • Ciltte Kızarıklık
  • Ciltte Döküntü
  • Deride Tahriş
  • Ciltte Lekelenme

İlgili Yazı: Dermovate Krem Nedir?

Reçetesiz Alınır Mı?

Napronsyn Plus Jel reçetesiz şekilde eczanelerden temin edilebilir ancak yine de kullanmadan önce doktora muayene olmak en doğrusudur. Bunun yanında 30 ve 50 gramlık tüplerde satılan ilaç reçete edildiğinde SGK tarafından karşılanır.

Naprosyn Plus Jel Fiyatı Ne Kadar?

Eczanelerde satılan 2022 fiyatı 23,69 TL’dir.

YouTube video

Kaynak:

https://titck.gov.tr/storage/kubKtAttachments/CushUYDpf4M5fG.pdf

Photo of author
1984 doğumlu Dr. Didem Gündüz öğrenimini Tıp Fakültesinde tamamladı. İç hastalıkları alanında uzmanlaştıktan sonra dermatoloji bölümünde yüksek öğrenimini tamamladı. Didem uzun yıllar çeşitli devlet hastanelerinde görev aldı ve şu an özel bir klinikte hastalarına hizmet veriyor.

Şunları da beğenebilirsiniz

“Naprosyn Plus Jel Ne İşe Yarar?” üzerine bir yorum
Yorum yapın