Güzellik Uzm. Buket Ünsal

Contractubex Yara ve Dikiş İzlerine En Etkili Çözüm!

Geçmişten gelen ve geçmeyen kalıcı sandığınız yara, yanık, dikiş izleriyle başınız dertteyse bu yazımız tam size göre. Eczanelerde bulabileceğiniz yara izi krem jel Contractubex kısa sürede vücuttaki yara ve dikiş izlerini yok ediyor.

Contractubex Nedir? Ne İşe Yarar?

Contractubex nedir
Contractubex vücuttaki izleri hızlı bir şekilde geçiriyor

Benzersiz bileşeni sayesinde yara ve ameliyat sonrası dikiş izlerini yok eder. Yara ve izleri deri içerisinden azaltarak neredeyse görünmez hale getirir. Cildin iyileşme sürecini destekler ve yara dokusunu baskılayarak yüzdeki koldaki vücuttaki kalıcı dikiş, darbe, yanık vb izleri azaltarak yok eder.

Contractubex Jel Faydaları

contractubex nedir ne işe yarar
Contractubex krem faydaları neler?

Aktif maddeler olarak cepae özü sıvısı, heparin, allantoin içerir. Bu jel, bir anti-inflamatuar, antibakteriyel ve karşı tahriş edici olarak işlev görür (kaşıntıdan kurtulma sağlar). Ayrıca koyu lekeleri aydınlatarak veya yara izleri nedeniyle oluşan pigmentasyonu iyileştirerek de etki eder. Cildin daha hızlı iyileşmesine yardımcı olur.

  • Extractum cepae özü: Bu genellikle anti-inflamatuar ve anti-bakteriyel özelliği ile birlikte bir yara izi önleyici özelliklere sahiptir.
  • Heparin: İyileşmeye yardımcı olur, ağrıyı, iltihabı azaltır,
  • Allantonin: Cildin nemini geri kazandırarak, hücre yenilenmesini artırarak etki eder, cilt tahrişini önler ve cildi rahatlatır.

Contractubex Krem Kullanımı

Jelin sadece deri üzerine harici olarak kullanılması tavsiye edilir. Bu jeli uygulamadan önce ve sonra ellerinizi yıkayın. Ayrıca jeli doktorun belirttiği şekilde kullanın.

YouTube video

Sıkça Sorulan Sorular

Ne kadar süreyle uygulamalıyım?

Doktorun önerdiği süre boyunca uygulamalısınız. Genellikle en az 1-3 ay süreyle tavsiye edilir.

Eski yara izlerinde işe yarar mı?

Evet, doktor tarafından verilen talimatlara uymalısınız. Bir yıldan eski yara izleri bile tedavi edilebilir. Bazı eski yara izleri kurur ve sertleşir, bu durumda doktorun önerdiği şekilde kullanılmalıdır.

Kaynakça: https://jag.journalagent.com/ejm/pdfs/EJM_25_1_161_169.pdf#1

Photo of author
1993 doğumlu Buket son 5 yıldır cilt bakımı, tırnak ve saç tasarımları alanlarında kendini geliştirdi. Uzmanlığa geçiş sürecinde yurtdışındaki makyaj ve güzellik trendlerini takip etti. Buket şu an nail art stüdyo ve güzellik merkezinde müşterilere hizmet vermeye devam ediyor.

Şunları da beğenebilirsiniz

“Contractubex Yara ve Dikiş İzlerine En Etkili Çözüm!” üzerine 6 yorum
Yorum yapın