Güzellik Uzm. Buket Ünsal

Tritone Forte Krem Ne İçin Kullanılır?

Eczaneden alınabilen Tritone Forte krem, lekeleri etkili bir şekilde gideren asitler içeren popüler bir bakım kremidir. Doğum, güneş, yaşlanma, sivilce izleri gibi pek çok şey cildinizde istenmeyen lekelere neden olabilir. Sağlığınıza zararsız olsalar da bu görsel olarak rahatsız edici noktalar genellikle kendiliğinden geçmezler, ancak etkili olabilirsiniz.

Tritone Forte Krem Nedir?

İnsanlar hayatlarında pek çok durumla karşılaşırlar. Bu koşullar cilt tahrişine ve şekil bozukluğuna neden olabilir. Özellikle sağlıksız beslenme, spor yapmayan yaşam tarzı, yanlış beslenme gibi etkenler hem kilo alımına hem de kilo alımı sırasında cilt dokusunun zararına yol açar.

Yaşlanma, gebelik, uzun süreli hormon kullanımı vb. faktörler de cilt sorunları için en büyük etkenlerden sayılır. Tritone krem, özel olarak formüle edilmiş içeriği ile bu sorunların önlenmesine ve cildin korunmasına yardımcı olur.

Faydalarını görmek için düzenli olarak kullanmak gerekir. Eşsiz formülü cilt yüzeyini pürüzsüzleştirir. Düzensiz cilt tonunu ortadan kaldırır ve daha eşit bir cilt rengi oluşumuna yardımcı olur.

Tritone Forte Krem Nedir, Ne İçin Kullanılır?

Tritone Forte Krem Özellikleri Nelerdir?

Tritone krem içeriği özel olarak üretilmiştir. Tritone forte krem içeriğindeki glikolik asit sayesinde peeling etkisi gösterir. Cildi sivilce ve cilt yüzeyinde oluşan sivilce oluşumundan korur. Yaşlanma, hastalık, hormonlar vb. nedenlerle cilt yüzeyinde oluşan lekelerin oluşmasını engeller.

Formülündeki bir diğer etken madde de Glabridin’dir. Düzensiz cilt tonunu ortadan kaldırma ve cildi lekelerden beyazlatma etkisine sahiptir. İçerdiği C vitamini sayesinde cilt yüzeyini aydınlatır ve cildin tazelenmesine yardımcı olur.

Arbutin cilt beyazlamasını destekler. Kremdeki diğer bir bileşen de kojik asittir. Kojik asit cildin parlamasına yardımcı olur. Düzenli uygulama ile ortaya çıkmış veya çıkmak üzere olan leke ve yaşlılık kırışıklıkları için etkili bir çözümdür.

Tritone Krem Ne İçin Kullanılır?

Aktif maddeler ve asidin etki prensibi nedeniyle Tritone krem güneş lekeleri, hamilelik lekeleri, ince kırışıklıklar, akne izleri, doğum sonrası lekeler, küçük yara izleri, pürüzlü ciltler vb. gibi yaşlanma belirtileri de dahil olmak üzere etkilidir. (Benzer ürün olarak expigment krem ve dikiş izleri için de şu yazımıza da göz atabilirsiniz: Contractubex Jel)

Öte yandan, bu krem mevcut cilt bölgesini aydınlatmaya yardımcı olur. Ancak yanlış bir düşünceye kapılıp esmer cildinizin beyazlaması için kullanmayın. Tritone forte krem herhangi bir şekilde görünen lekeleri ve yara izlerini gidermek için tasarlanmıştır.

Tritone Forte Krem Nasıl Kullanılır?

Tritone forte kremi eczacınızın veya doktorunuzun size söylediği şekilde kullanınız. Ancak doktorunuz bu kremi kullanım önerisinde bulunmadıysa aşağıdaki şekilde sorunlu bölgeye uygulayınız:

  • Ellerinizi ve kremi uygulamak istediğiniz cilt bölgesini yıkayın ve kurulayın.
  • Bir miktar kremi avucunuzun iki katı büyüklüğünde bir alana parmak uçlarınızla yayın.
  • Kremi sorunlu cilt bölgesine hafifçe ovun.
  • Günde iki kez (sabah ve akşam) sorunlu olan bölgeye uygulayın.
  • Gözlerde, burun deliklerinde, ağızda veya vajinada kullanmayın.
  • Kremi sürmeyi unutursanız, kaybı telafi etmek için ikinci bir doz uygulamayınız.
  • 12 yaşından küçük bebeklerde kullanmayınız.
  • Hamile veya emziren kadınsanız, kremi kullanmadan önce doktorunuza bu durumu paylaşarak bilgi isteyiniz.
Tritone Forte Krem Nedir Ne İçin Kullanılır?

Tritone Krem Yan Etkileri

Tritone krem içerisinde bulunan asit, peeling özelliğine sahiptir. Bu yüzden ciltte peeling etkisi fark ederseniz endişelenmeyin. Ayrıca hafif karıncalanma, ağrılı veya kırmızı olabilir. Kremin sürekli kullanımı ile cilt daha toleranslı hale gelir ve hafif yan etkiler yavaş yavaş yok olur.

Tritone kreminin ciddi ve olası yan etkilerine az sıklıkla karşılaşılır. Alışılmadık cilt kabarcıkları veya dilde veya boğazda şişme gibi herhangi bir yan etki yaşarsanız, Tritone krem ilacını kullanmayı bırakın ve doktorunuza danışın.

Eczaneden alınabilen Tritone krem, lekeleri etkili bir şekilde gideren asitler içeren popüler bir bakım kremidir. Doğum, güneş, yaşlanma, sivilce izleri gibi pek çok şey cildinizde istenmeyen lekelere neden olabilir. Sağlığınıza zararsız olsalar da bu görsel olarak rahatsız edici noktalar genellikle kendiliğinden geçmezler, ancak etkili olabilirsiniz.

olası yan etkilerine az sıklıkla karşılaşılır. Alışılmadık cilt kabarcıkları veya dilde veya boğazda şişme gibi herhangi bir yan etki yaşarsanız, Tritone krem ilacını kullanmayı bırakın ve doktorunuza danışın.

YouTube video

Sık Sorulan Sorular

Tritone Forte Krem Ne Kadar Sürede Etkisini Gösterir?

Tritone Forte Krem, düzenli kullanıldığında 4-6 hafta içinde etkisini göstermeye başlar. Ancak, cilt tipine ve lekelerin şiddetine bağlı olarak farklılıklar görülebilir.

Tritone Forte Krem Ne Sıklıkla Kullanılmalıdır?

Tritone Forte Krem, günde bir veya iki kez kullanılabilir. Ancak, cilt tipine ve lekelerin şiddetine göre kullanım sıklığı değişebilir.

Tritone Forte Krem Hangi Cilt Tipleri İçin Uygundur?

Tritone Forte Krem, tüm cilt tipleri için uygundur.

Tritone Forte Krem’in Yan Etkileri Var Mıdır?

Tritone Forte Krem, genellikle yan etkisi olmayan bir üründür. Ancak, ciltte hassasiyet veya kızarıklık oluşursa kullanımı durdurun.

Photo of author
1993 doğumlu Buket son 5 yıldır cilt bakımı, tırnak ve saç tasarımları alanlarında kendini geliştirdi. Uzmanlığa geçiş sürecinde yurtdışındaki makyaj ve güzellik trendlerini takip etti. Buket şu an nail art stüdyo ve güzellik merkezinde müşterilere hizmet vermeye devam ediyor.

Şunları da beğenebilirsiniz

Yorum yapın