Güzellik Uzm. Buket Ünsal

Rengarenk ve Işıltılı Jel – Protez Tırnak Modelleri

El ve tırnak bakımı kadınların güzellikleri için ödün vermedikleri bir alan. Haliyle jel protez tırnak olarak anıla takma tırnaklar uzun yıllardır kadınların bir numaralı tercihi olmaya devam ediyor. Çünkü tırnak uzatmak her kadın için çok da pratik ve kolay bir yöntem değil. Tırnak yapısı itibariyle zayıf kırılan tırnaklar yerini artık trend olan uzun protez jel tırnaklara bırakıyor. Peki protez tırnak ne kadar süre kullanılır, protez takma tırnak fiyatları ne kadar, protez tırnak yapımı nasıl oluyor? Ayrıca kadınların zevklerine göre 2023’te en çok tercih ettikleri jel protez tırnak modelleri hangileri?

Protez Tırnak Yapımı ve Uygulaması

Protez tırnağın uygulanış biçimi açısından 3 farklı yöntemi bulunmaktadır. Fiyatta da değişiklik gösteren bu yöntemlerin, bilinen ve tanınan güzellik salonlarında yapılması gerekir. Farklı yöntemlerin yanlış uygulamaları sonucunda, mikrop kapmak da olası hale gelebilecektir.

En çok uygulanan ve sevilen yöntemlerden birisi jel tırnak yöntemidir. Bu yöntemde jel kullanılmaktadır. Bir fırça yardımı ile tırnak şekli verilir ve bu şekilde isteğe göre tırnak boyutu da elde edilebilir. Kullanım açısından da kolay bir tırnak modeli olduğu için tercih edilebilecektir. Bunun haricinde akrilik tırnak modelleri de kalitesi ve kullanım ömründen dolayı tercih edilir. Genellikle 1,5 ve 2 aylık bir dönem içerisinde iyi bakıldığı takdirde kolay kullanım sağlar. Son yöntem olan dipping tırnak ismi verilen yöntem de yurtdışında pek çok ünlü tarafından da tercih edilen bir yöntemdir. Farklı unsurlar sayesinde, kişinin istediği kadar tırnağın uzatılması mümkün kılınır. Kokusuz bir yöntem olmasından dolayı da kadınlar tarafından sıklıkla tercih edilmektedir.

Jel – Protez Tırnak Ne Kadar Süre Kullanılır?

Jel protez tırnak uygulaması yaklaşık olarak 1,5 ila 2 ay arasında kullanım sağlayan bir yöntemdir. Kullanılacak olan tırnak modelinin farklılık göstermesi, sürenin değişmesinde belirleyicidir. Seçilecek olan tırnak modelinin parmak şekline göre de değişim gösterdiği bilinir. Daha bakımlı tırnaklara sahip olabilmek adına, seçilen tırnak modelinin de el ile uyum sağlaması gerekir. Ayrıca protez tırnak uygulandıktan sonra, günlük rutin işler sıkıntı çekmeden devam ettirilebilir. Direkt olarak tırnağa yapıştırılan takma tırnaklar tercih edilmişse yaklaşık olarak 1 hafta kadar kullanım imkanı sağlar.

2023 Protez – Jel Tırnak Fiyatları

2023 yılı protez jel tırnak başlangıç fiyatı yaklaşık olarak 15-20 dolar (300-400 TL) bandında değişmektedir. Jel tırnak yapımı daha uzun süre süren ve detaylı desenlere ve renk geçişlerine sahip takma yani protez jel tırnakların fiyatları da tırnak modellerine göre artmaktadır.

Takma Tırnaklar Tırnağa Zarar Verir Mi?

Pek çok kozmetik malzemesi satışı yapan kurumlardan bu takma tırnakların satın alınması mümkündür. Ayrıca, kullanılacak olan bu takma tırnakların da kaliteli olması gerekir. Özellikle de yapıştırıcıların tırnağa zarar vermesinden dolayı, daha iyi markalara sahip olan tırnaklar satın alınmalıdır. Kullanım açısından da bu unsura dikkat edilirse, büyük rahatlık sağlar. Farklı şekilde törpüleme işlemleri de gerçekleştirilebilir.

En İyi Jel Protez Tırnak Modelleri – Kısa ve Uzun Tasarımlar

Uzun protez açık ve koyu renkli orta boy jel tırnak modelleri
Açık beyaz ve pembe jel tırnaklar
Açık beyaz uzun ve pembe orta boy protez tırnaklar modeli
Pembe ve ışıltılı jel protez tırnak modeli
Pembe ve ışıltılı uzun jel tırnak modelleri
Pembe kalpli jel protez tırnak modeli
Pembe kalpli kısa jel protez modeller
Modern tasarım protez jel tırnak
Modern tasarım orta boy protez jel tırnak modelleri
Açık pastel renk uzun jel protez tırnaklar
Sivri ve desenli protez tırnak modelleri
Sivri ve desenli protez tırnak modelleri

Güzellik kategorimizden beğenebilecekleriniz:

Photo of author
1993 doğumlu Buket son 5 yıldır cilt bakımı, tırnak ve saç tasarımları alanlarında kendini geliştirdi. Uzmanlığa geçiş sürecinde yurtdışındaki makyaj ve güzellik trendlerini takip etti. Buket şu an nail art stüdyo ve güzellik merkezinde müşterilere hizmet vermeye devam ediyor.

Şunları da beğenebilirsiniz

Yorum yapın