Güzellik Uzm. Buket Ünsal

Bal Köpüğü Saç Rengi Nasıl Bir Renk? Kimlere Yakışır?

Saçlarının rengini değiştirmek isteyenler için son dönemin moda saç renklerinden olan bal köpüğü saç rengi nasıl olur, kimlere yakışır gibi sorular sizi tereddütte bırakabilir. Ancak bal köpüğü rengi geçişleri sayesinde çoğu cilt rengine yakışan renklerdedir. Kumral ve sarı renkler arasında yer alan bal köpüğü rengi özellikle 2023 trend saç renkleri arasında yer alıyor. Ayrıca ombre ve sombre saçlarda da tercih ediliyor!

Bal köpüğü rengi cildinize ışıltı vereceği için gözlerinizi ve dudaklarınızı da ortaya çıkaracağından saç rengi saçını değiştirmek isteyenler için bir hoş bir renk. Ayrıca kahve ve tonlarını seviyorsanız sonbaharın en güzel renklerinden biri olan bal köpüğü rengini mutlaka denemelisiniz.

Bal Köpüğü Saç Rengi Kimlere Yakışır?

Bal köpüğü rengi doğru uygulama yapıldığında tüm cilt tiplerine oldukça yakışacak bir renktir. Özellikle açık ya da buğday tenli olanlara daha çok yakışabilir. Esmer tenli olanlar için de alternatifler saç renklerindedir. Her mevsim tercih edebileceğiniz bal köpüğü saç rengi uzun ve dalgalı saç sevenler için en güzel saç renklerindendir.

Bal Köpüğü Saç Renkleri

Bal köpüğü rengi açığıyla koyusuyla birden fazla ara renklere ayrılan bir renktir. Bal köpüğü saç renkleri sırasıyla:

  • Açık bal köpüğü
  • Koyu bal köpüğü
  • Karamel bal köpüğü
  • Kahve bal köpüğü
  • Kumral bal köpüğü
  • Sarı bal köpüğü

gibi farklı tonlara ayrılan bal köpüğü saç renkleri neredeyse tüm cilt tiplerinde farklı bir etki yaratması nedeniyle de kadınlar arasında sıklıkla tercih ediliyor.

Bal köpüğü saç rengini kullanmak istiyorsanız öncelikle kuaförünüze danışmanızı tavsiye ederiz. Sizin yüzünüze en uygun bal köpüğü rengini seçerek istediğiniz saç rengine kavuşabilirsiniz.

Bal Köpüğü Saç Rengi Nasıl Elde Edilir?

Bal köpüğü saç rengi, karamel, sarı, turuncu renklerinin karışımıyla oluşan bir renktir. Bu renk tüm mevsimlerin sevilen renklerinden olması nedeniyle oldukça dikkat çeken ve ışıltılarıyla da göz kamaştırmaktadır.

Bal Köpüğü Rengi Saçlara Nasıl Bakım Yapılmaktadır?

Bal köpüğü saç renklerinde bakım, dikkat gerektirir. Bu nedenle kuaförde saç bakımı yaptırırken ışıltılarının gitmemesi oldukça önemli. Ayrıca saç bakım kremleriyle desteklemeniz de oldukça faydalı olacaktır. Özellikle de bukleli bir saça sahipseniz!

Daha fazla bal köpüğü renk için tıklayın!

Ayrıca şu yazılarımız da hoşunuza gidebilir:

Photo of author
1993 doğumlu Buket son 5 yıldır cilt bakımı, tırnak ve saç tasarımları alanlarında kendini geliştirdi. Uzmanlığa geçiş sürecinde yurtdışındaki makyaj ve güzellik trendlerini takip etti. Buket şu an nail art stüdyo ve güzellik merkezinde müşterilere hizmet vermeye devam ediyor.

Şunları da beğenebilirsiniz

Yorum yapın