Güzellik Uzm. Buket Ünsal

✄ Kadın Saç Modelleri (2023 Trend Saçlar)

En güzel kadın saç modellerini ve 2023 yılına damga vuracak yeni kadın saç tasarımlarını merak ediyor musunuz? Cevabınız evet ise bu yazımızda yüz hatlarınıza göre en havalı kadın saç modelini bulacak ve hemen kuaförünüzden randevu isteyeceksiniz 🙂

Trend Kadın Saç Modelleri 2023

Trend saç modelleri kadınlar için merak konusu. 2023 yılında küt saç modelleri kadınlar için ön planda. Özellikle küt saç kesiminin ön plana çıktığı kısa kadın saçı modellerinde bob saç modeli ve kahkül kesim birlikte de kullanılarak da değişik kadın saç modelleri yaratılmakta ve uygun saç tiplerinde harika görünmektedir. En çok dalgalı saçlara yakıştığı düşünülen kahküllü bob saç kesimi uygun saç renklerinde kıvırcık ve düz saçlara da zarif bir şekilde uygulanabilmektedir.

Kadın Kısa Saç Modelleri

Özellikle genç kadınlar tarafından tercih edilen marjinal saç tiplerinden birisi punk kesim saç modeli olarak karşımıza çıkmaktadır. Omuzda bayan saç modelleri arasında sayılabilecek punk kesim, farklı kadın saç renklerinde daha havalı görünmektedir. Pembe, yeşil, mavi detaylı saç renklerinde uygulayabilirsiniz. Küt Katlı saç modeli ise Taylor Swift saç kesimi olarak bilinmektedir. Meşhur olduğu ünlü dolayısıyla en çok sarı renk saçlarca tercih edilirken diğer kısa saç modelleri ise, bob katlı kısa saç, kazıtmalı model kısa saç şeklinde sıralanabilir ve sayılan kısa modellerin hepsi omuzda saç modelleri ve omuz üstü saç modelleridir.

Kadın Uzun Saç Modelleri

Uzun saç modellerinin her saç tipine ve rengine uygun olduğunu söyleyerek başlamak gerekir. Özellikle örgü saç ve dalgalı saçlarla en çok tercih edilen uzun saç modeli olarak ombre ve balyaj saç detayı tercih edebilirsiniz. 2023 yılı dağınık saç modelleri de uzun saç olarak birçok kadın kuaförü tarafından önerilmektedir. Özellikle uzun yüz kadın saç modeli olarak tercih edilen dağınık saçlar uygun kombinlerle size bir star ışığı katacak!

Kadın Uzun Dalgalı Saç Modelleri

Hem uzun hem de kısa saç boyları ile uygulanabilen dalgalı saç modelleri arasında en trend olanının ise su dalgası saç modeli olduğu söylenebilir. Bunun yanında balyaj detayıyla daha klas bir hava katabilecek olan su dalgası modelini orta boydan daha uzun dalgalı saçlarda kullanmanızı öneririz.

İlginizi Çekebilir: Trend Tırnak Modelleri

Orta Boy Kadın Saç Modelleri

Orta boy saç modelleri kadın araması için önerimiz ise zarif dalgalı bob saç kesimidir. Ombre detaylarıyla farklı bir hava katabileceğiniz bu kesimin de 2023 trend saç olacağı tahmin ediliyor.

Topuz Kadın Saç Modelleri

Saç modelleri arasında kadın düğün saçı topuz saç modellerini çağrıştırmaktadır. Taçlı dağınık gelin topuzu uygulamasını yeni gelin adaylarına önerebiliriz. Arkaya taranmış saç modelleri klasiklerinde olan uzun atkuyruğu detaylı saçlar ise düğünlerin vazgeçilmezleri arasında olacak gibi görünüyor. Yine elbette düğün ve topuz denilince örgü kadın saç modellerini de araya katarak örgülü topuz tavsiyesini özellikle kısa ve renkli saçlar için önerebiliriz.

Kıvırcık Kadın Saç Modelleri

Kıvırcık saç modellerini düz ve dalgalı saçlardan ayıran en önemli özelliği ise o kadar yaygın olmayışıdır. Dolayısıyla kıvırcık saçlı kadınlar için farklı ve şık olmak daha kolay denilebilir. Kısa kıvırcık bob kesimi yaptırabilir ve Rihanna saçı tercih edebilirsiniz. Trend kıvıcık kadın saç modelleri arasında elbette uzun kesimler de bulunmaktadır. Kahküllü kıvırcık saç modeli bazı kuaförler tarafından kısa saçlara önerilse de, güzel yapıldığında uzun ve kıvırcık saçlı kadınları adeta bir prenses gibi gösterir. Kıvırcık bayanların zaten perma saç derdi olmadığı düşünüldüğünde Kıvırcık wolf cut kesimi sportif ve şık bayanların aynı anda tercih edebildiği bir saç modeli olarak karşımıza çıkıyor.

Beğenebileceğiniz diğer yazılarımız:

Photo of author
1993 doğumlu Buket son 5 yıldır cilt bakımı, tırnak ve saç tasarımları alanlarında kendini geliştirdi. Uzmanlığa geçiş sürecinde yurtdışındaki makyaj ve güzellik trendlerini takip etti. Buket şu an nail art stüdyo ve güzellik merkezinde müşterilere hizmet vermeye devam ediyor.

Şunları da beğenebilirsiniz

“✄ Kadın Saç Modelleri (2023 Trend Saçlar)” üzerine bir yorum
  1. Your article gave me a lot of inspiration, I hope you can explain your point of view in more detail, because I have some doubts, thank you.

    Yanıtla
Yorum yapın