Güzellik Uzm. Buket Ünsal

Sombre Nedir? Sombre Saç Modelleri ve Ombre’den Farkı!

YouTube video

Ombre’nin baş harfinin önüne eklenen S (soft yani yumuşak) harfi ile Sombre daha soft belirsiz yumuşak geçişli renkli saç modelidir. Sombre ne demek saça nasıl uygulanır gelin daha detaylı ve yapılışını uygulamalı anlatalım.

Son yıllarda saç trendlerine damga vuran yumuşak geçişli saç rengi ombreden daha popüler olmaya başladı bile! Yaz kış her mevsim kullanabileceğiniz bu saç modeli ile kendi doğal saçınızın rengine en çok yakışan renk tonlarını tercih edebilirsiniz. Sombre ve ombre aslında birbirine çok benzer iki renkli saç tasarımı olmakla birlikte arasındaki belli başlı farklar bulunuyor.

İlk başta bu isim size tuhaf gelebilir, hatta ombrenin yanlış yazılmış hali olduğunu düşünebilirsiniz. Hatta ombreye çok benzemekle birlikte bazı noktalarda ondan ayrılıyor. Saç uçlarına uygulanan farklı renk boya için özellikle saç diplerine yakın renkler tercih ediliyor. Böylece saç dibinden başlayıp ucuna kadar soft yani yumuşak bir renk geçişi oluyor. Saçınızı sürekli boyadan da kurtarmış oluyor.

Sombre Saç Nasıl Yapılır?

Saç renginizin 1-2-3-4 farklı tonunda açık renkte boyalar diplerden başlayarak saç uçlarına doğru aşama aşama uygulanır. Böylece kendi saç renginizden çok farklı olmadan doğal geçişli saç rengine kavuşmuş olursunuz. 

Sombre saça daha doğal yani natürel geçişli bir renk görünümü verirken ombre saçlarda renkler daha çok kendini belli eder. Saçlarda doğal görünen renk geçişleri sayesinde saç açmaya gerek kalmaz dolayısıyla mor şampuan gibi renk açıcı şampuan ve bunun gibi saçlara zarar veren uygulamalara da ihtiyaç yoktur. Birden fazla tonda saç rengi isterseniz ombreden ziyade daha yumuşak ve doğal güneşten rengi açılmışçasına renk geçişli yöntemi tavsiye ederiz. Dolayısıyla hem saçınız boyalıysa bile kullanabilecek hem de tek renkten çıkartıp saçınıza farklı bir boyut ve ayrı bir hava katmış olacaksınız.

Evde Sombre Uygulaması Nasıl Yapılır?

Karton parçaları, saç klipsi, eldiveni alüminyum folyo, saç fırçası, boş kase, kaşık, toz saç açıcı, peroksit volume saçı boyamanız için gerekli ekipmanlar olacak.

  • Uygulama yapılacak saç tellerinin altına yerleştirmeniz için bir karton parçasını uygun ebatlarda keserek alüminyum folyo ile levha haline getirin.
  • Saç açıcı ve peroksit malzemesini bir kaseye alıp iyice karıştırın. Eğer saç açıcı kullanmak istemezseniz istediğiniz renkte (saçınıza uygun) bir boyayla da bu işlemi yapabilirsiniz.
  • Boyayı veya saç açıcı karışımı saçınıza sürün.
  • Uygun kısma kadar saçınızı hafif darbelerle saç fırçasıyla boyayın
  • Klipsle tutturduğunuz levhaların aşama aşama boya ile üzerinden geçin.
  • Boyadığınız kısımları alüminyum folyayla boyanın saça iyice işlemesi için sıkıca sarın.
  • Saç rengini kontrol ettikten sonra en son saçınızı yıkayın.

Işıltılı – Bal Rengi – Sıcak Sombre Saç Modelleri

Renkli soft geçişli sombre saç modelleri
Sıcak renkli soft geçişli saç modelleri
Işıltılı Sombre Saç Modeli
Sombre Işıltılı Saç Modeli
Geçişli bal rengi köpüğü sombre saç modeli
Geçişli bal rengi köpüğü sombre saç modeli

Bu yazıları da beğenebilirsiniz:

Photo of author
1993 doğumlu Buket son 5 yıldır cilt bakımı, tırnak ve saç tasarımları alanlarında kendini geliştirdi. Uzmanlığa geçiş sürecinde yurtdışındaki makyaj ve güzellik trendlerini takip etti. Buket şu an nail art stüdyo ve güzellik merkezinde müşterilere hizmet vermeye devam ediyor.

Şunları da beğenebilirsiniz

Yorum yapın