Güzellik Uzm. Buket Ünsal

Ombre Tırnak Modelleri 2023 (Nail Art Tasarımları)

Renk tonları üzerinde oluşan geçişler sayesinde kadınlar tarafından ombre tırnak modelleri oldukça trend durumda. Bu yazımızda da 2023 yılına damga vuracak en iyi nail art ve tırnak ombre tasarımlarıyla karşınızdayız. Ayrıca oldukça kolay bir şekilde evde ombre tırnak yapabileceğinizi biliyor muydunuz? Herhangi bir nail art stüdyoya gitmeye gerek kalmadan kendi ombre tırnak süngerinizle en iyi tırnak uygulamasını yapabilirsiniz. Tırnağa ombre nasıl yapılır adım adım anlatıyoruz.

ombre tırnak nail art
Ombre nail art 2023 trend tasarımlar

Ombre Tırnak Uygulaması Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Öncelikle ombre tırnak süngerinin temiz olması, uygulamadan önce dikkat edilmesi gereken bir durum olarak karşımıza çıkıyor. Düzgün bir şekilde tırnak boyutunda kesilecek olan sünger, oldukça işe yarayacaktır. Bir temiz zemin üzerine ya da direkt olarak sünger üzerine oje sürülmelidir. İki farklı rengin sürülmesi sayesinde, orta bölümde belli bir geçiş görülebilecektir. Ardından süngerin ojeli bölümü de, tırnak üzerine temas ettirilecek ve bu sayede ombre deseni elde edilebilecektir.

ombre tırnak nasıl yapılır
Ombre süngeri ile renkli tırnak nasıl yapılır?

Her yerde kullanım sağlayabilecek olan bu ojenin, günlük hayatta da tercih edilebileceği söylenebilir. Ojenin uygulanmasından sonra tırnak etlerine bulaşan tüm ojeler aseton ve pamuk yardımı ile ya da nail art için kullanım sağlayacak olan fırçalar yardımı ile temizlenmelidir.

Trend Ombre Tırnak Tasarımları

Ombre iki farklı ojenin ombre şeklinde sürülebilmesi için, tırnak süngeri temin edilmelidir. Ardından bir tırnak üzerine uygulanan ombre sayesinde, renk belli edilebilecektir. Son dönemlerde mat olan ojeler ile de ombre yöntemi uygulanabiliyor. Mat renkli simli ve beyaz ojelerin farklı görünüşleri sayesinde tırnak modelleri çok daha şık bir hal alıyor.

Simli Ombre Tırnaklar

Görseldeki gibi, diğer parmaklara ya da belli tırnaklara simli oje kullanılabilir. Simli ojenin tırnak başlangıç yerine daha yoğun bir şekilde sürülmesi de tırnakları daha da belirginleştirecektir.

simli ombre tırnak
Simli ombre tasarım tırnak

Renkli Ombre Tırnak Tasarımı

Daha çok açık renkli ojeler ile uygulanan ve bu sayede daha kolay bir kullanım sağlayan ombre tırnak tasarımları, aynı şekilde koyu olan iki rengin birleştirilmesi ile de elde edilebiliyor. Bu sayede de o günkü kıyafete uygun olan bir ombre tasarımı yapmak mümkün! Yapılacak olan ombrenin sonrasında, tırnak süsleri sayesinde tırnağın daha farklı bir görünüme kavuşmasıdır. Kişinin tamamen hayal gücüne ve zevkine göre farklı renklerde ve tasarımda tırnaklar elde etmeleri zor değil.

renkli ombre tırnak tasarımı
Ombre renkli tırnak tasarımı

İlgili Yazı: Badem Tırnak Yapımı

Beyaz Ombre Tırnak

Kadınlar tarafından en çok beğenilen ve en çok uygulanan beyaz ombre tırnak modeli de, beyaz oje ile yapılan ombredir. Bu ombre modeli, french yöntemindeki gibi tırnak bölümünün beyaz olması ile elde edilir. Aynı zamanda, french yöntemi ile benzerlik gösteren bu modelde de, tırnakların oldukça şık bir halde olması mümkün olacaktır. Ellerin daha zarif bir görünüm içerisinde olmasına yardımcı olan bu modelde de tırnak üzerinde baz bölümüne açık renkli bir oje uygulanmıştır. Ardından açık beyaz ve koyu beyaz renkleri birleştirilmiştir.

beyaz pembe ombre tırnak
Pembe beyaz ombre model tırnak

Ombre tasarımlarının kısa tırnaklarda oldukça hoş görünümler ortaya çıkıyor. Daha çok küt bir şekilde olan tırnak modelleri üzerine uygulansa da, farklı uzun tırnak yapılarında da tercih edilebilir.

Fırça ile Ombre Tasarım Tırnaklar

YouTube video
Fırça yardımıyla ombre nail art

Ayrıca #ombrenail hashtagi ile instagram üzerinden yeni trend ombre modelleri takip edebilirsiniz.

Beğenebileceğiniz diğer yazılarımız:

Photo of author
1993 doğumlu Buket son 5 yıldır cilt bakımı, tırnak ve saç tasarımları alanlarında kendini geliştirdi. Uzmanlığa geçiş sürecinde yurtdışındaki makyaj ve güzellik trendlerini takip etti. Buket şu an nail art stüdyo ve güzellik merkezinde müşterilere hizmet vermeye devam ediyor.

Şunları da beğenebilirsiniz

Yorum yapın