Güzellik Uzm. Buket Ünsal

Expigment Krem Nedir – Ne İşe Yarar – Nasıl Kullanılır?

Sivilceler, hamilelik, yaşlılık, güneş ve hormon ilaçları gibi birçok faktörden dolayı ciltte oluşan koyu lekeleri gidermek için kullanılan bir kremdir. Expigment krem hidrokinon içeren formülü sayesinde cildi beyazlatarak leke görünümünün azalmasını sağlar.

Günümüzde cilt problemlerinde artış görülmektedir. Bunun birçok sebebi vardır, örneğin; kullanılan kimyasal ürünler, yediğimiz besinler, genetik ve çevre faktörü olarak sıralanabilir. Aynı zamanda sedef ve egzama gibi deri hastalıkları da ciltte renk değişimlerine sebep olabilir. Expigment krem, pigment hücrelerinin üretimini azaltarak cildin beyazlamasını sağlar.

Expigment krem nedir ne işe yarar
Expigment nedir ne işe yarar

Kremin etken madde oranı farklılık göstermektedir. Kimi kremlerin içeriğinde %2 yoğunluk bulunurken, kimi kremlerde %4 yoğunluk bulunur. Cilt rahatsızlığınızın derecesine uygun bir yoğunluk tercih edilip kullanılması önerilmektedir.

Expigment Krem Faydaları Nelerdir?

 1. Sivilce izlerini giderir.
 2. Güneş lekelerini giderir.
 3. Cildi soyarak yeniler.
 4. Yaşlanma lekelerini azaltarak genç bir görünüme kavuşturur.

Bunlara ek olarak; çil, kahverengi leker, morluklar, pürüzlenme, böcek ısırığı ve çizik gibi izleri yok etmeye fayda sağlamaktadır.

İlginizi Çekebilir: Contractubex Jel Nedir?

Expigment Kremin Zararı Var Mı?

Kremin bileşenlerinden biri olan hidrokinon güvenli bir etkin maddedir. Fakat buna rağmen çeşitli sebeplerden dolayı istenmeyen zarar meydana gelebilmektedir. Bu zararlar şunlardır:

 1. Kaşıntı, şişlik, kızarıklık ve dökülmeler oluşabilir.
 2. Kuruluk, nefes almada yetersizlik ve deride batma gibi problemler ortaya çıkabilir.
 3. Deride su toplama oluşabilir.
 4. Sürülen bölgede farklı renkte koyu halkalar oluşabilir.
 5. Deride çatlaklar meydana gelebilir.

Yukarıda sayılan yan etkilerden herhangi biri gerçekleşirse, ilacı kullanmayı kesmek gerekir. Rahatsız etmeyecek derece de yan etkiler oluşturduğunda ise doktora danışarak kullanıma devam edilmesi önerilmektedir.

İlginizi Çekebilir: Fito Krem Nedir?

Expigment Krem Nasıl Kullanılır?

Expigment krem kullanımı talimatlar doğrultusunda kullanılması gereken bir üründür. Öncelikle kremin kullanılacağı bölge temizlenmelidir. Uygulanacak bölge temizlendikten sonra kurulanması gerekir. Krem gece yatmadan 2 saat önce uygulanması istenen bölgeye masaj yapıp yedirilir. Mutlaka doktorunuza danışarak kullanılması gerekir.

Lekelerin giderilmesi amacıyla kullanıldığı durumlarda uzun süreli kullanım gerekebilir. Cilde faydasının görülmesi için 6 ay gibi bir süreçte düzenli kullanımı gerekir. Ayrıca 2 aylık periyotlarla cilde olan faydasının gözlemlenmesi gerekir. Expigment krem kullananlar ilk 2 aylık süreçte cilt lekelerinde gözle görülür etkiye kavuşurlar. expigment لماذا يستخدم

YouTube video
Expigment Ne İşe Yarar?

Expigment Krem Fiyatı Ne Kadar?

2022 eczane fiyatı 30.70 TL’dir.

Photo of author
1993 doğumlu Buket son 5 yıldır cilt bakımı, tırnak ve saç tasarımları alanlarında kendini geliştirdi. Uzmanlığa geçiş sürecinde yurtdışındaki makyaj ve güzellik trendlerini takip etti. Buket şu an nail art stüdyo ve güzellik merkezinde müşterilere hizmet vermeye devam ediyor.

Şunları da beğenebilirsiniz

“Expigment Krem Nedir – Ne İşe Yarar – Nasıl Kullanılır?” üzerine 7 yorum
  • Cevabınız için teşekkür ederiz, expigment krem kullanımı sonrası işe yarıyor mu yorum olarak cevap verirseniz seviniriz.

   Yanıtla
 1. Salam. Mən iki gün bunnan qabag almışam bu kremi 10 manata. Bir gun yatmazdan qabag cəkdim səhər durdum ki üzüm qızarıb və iki gündü hələdə qırmızıdır. ona görə ara verdim hər gün cəkmirəm. Hələki bir dəfə çəkmişəm, qorxuram birdən zərər olar. Hələki yanma, soyulma yoxdu, sadəcə çox qızarıb üzüm.

  Yanıtla
Yorum yapın