ananas diyeti
ananas diyeti
içinde

Ananas Diyeti: Ananas Yiyerek Kilo Verin!

Tadıyla kendisine hayran bırakan ve güçlü bir detoks meyvesi olan ananas, hem formda kalmanıza hem de vücudunuzdaki ödemi atmanıza yardımcı oluyor. İşte merak edilen ananas diyeti, ananas besin değeri, ananasın faydaları ve formda kalmanın yolları!

Ananas Diyeti: Ananas Yiyerek Kilo Verin!

Diyet listenize ananası ekleyip aşırıya kaçmamak şartıyla tükettiğinizde bol miktarda vitamin, mineral ve lif elde edersiniz. Dolayısıyla hem genel vücut sağlığına katkıda bulunur hem de  istenmeyen toksinleri ve ödemi vücudunuzdan atmış olursunuz. Peki bir günde ne kadar ananas tüketmelisiniz? Ananas diyet için gerçekten iyi midir?.

Ananası günde 2-3 dilim olacak şekilde tek başına veya az yağlı yoğurduğunuza karıştırarak tüketebilirsiniz. Ananas yemeniz aşırıya kaçmadığı sürece diyetiniz bozulmayacaktır.

Ananasın Diğer Faydaları

Bağışıklık sisteminizi güçlendirin

Bir porsiyon ananas, önerilen günlük C vitamini alımının% 130’una kadar içerir. Bu, onu en zengin doğal c vitamini kaynaklarından biri yapar. Böylece bağışıklık sisteminizi desteklemeye ve hastalıklarla karşı savaşmada size yardımcı olur.

Ananas ile kansere karşı korunun

Ananas serbest radikallere karşı sizi korumanın yanı sıra, içerdiği yüksek miktarda vitamin ve mineraller sayesinde kansere karşı savaşmaya yardımcı olabilir.

Ananas diyeti ile sindiriminizi iyileştirin

Ananas, diğer meyveler gibi bol miktarda lif içerir. Bu nedenle, yeterince ananas yemek sizi şunlardan koruyacaktır:

  • Kabızlık
  • İshal
  • Kan pıhtılaşması
  • Hipertansiyon

Ananas Besin Değerleri

Besin Değeri       100 gr    % Günlük *
Kalori 50 kcal % 2.5
Karbonhidrat 13 g % 4.3
     Lif 1.3 g % 5.4
Protein 0.5 g % 1.2
Yağ 0.1 g % 0.3
     Kolesterol  –  –
A Vitamini 58.0 IU % 1.2
C Vitamini 47.8 mg % 79.7
Potasyum 109 mg % 3.1
Kalsiyum 13 mg % 1.3
Demir 0.3 mg % 1.6

* Bu değerler, günlük 2000 kalorilik bir diyeti üzerinden hesaplanmıştır. 

Tekrar hatırlatmak gerekirse, ananas diyeti yaparak kilo verebilirsiniz. Ancak bu tek başına kilo vermek için yeterli değildir. Peki ananas diyet için iyi midir? Evet, diyetiniz için iyidir ve listenize eklediğinizde diyetinizi bozmaz.

Özetle ananasın yukarıda saydığımız gibi birçok faydası vardır. Ancak şeker açısından zengin olduğunu unutarak fazla tüketirsek istenmeyen sonuçlar elde edebiliriz. Bu yüzden tüketirken porsiyonlarını kontrol etmeniz önemlidir. Bir porsiyon küçük bir kaseye sığmalıdır, yaklaşık 2 3 dilim. Ananasın suyunu içiyorsanız, diğer sebze ve meyvelerle de karıştırarak güçlü ve etkili bir detoks suyu elde edebilirsiniz. Vücudunuzdaki istenmeyen toksinleri ve ödemi atmanıza yardımcı olan ananası diğer meyvelerle kombin ederek ve suyunu sıkarak tüketmek sizin için sıkıcı olmayan farklı ve lezzetli bir yol olabilir.

Paylaş:

Yazar Fitness Dergisi

Sağlıklı Yaşamın Yeni Adresi!