Diyetisyen Merve Sancaktar

Ananas Diyeti ile 2 Günde Hızlı Kilo Verin!

Tadıyla kendisine hayran bırakan ve güçlü bir detoks meyvesi olan ananas, hem formda kalmanıza hem de vücudunuzdaki ödemi atmanıza yardımcı oluyor. İşte merak edilen ananas diyeti nasıl yapılır, ananas besin değeri, 2 günlük ananas diyeti faydaları!

Ananas Diyeti ile Zayıflayanlar

Eğer diyet listenize ananası ekleyip aşırıya kaçmamak şartıyla tükettiğinizde bol miktarda vitamin, mineral ve lif elde edersiniz. Böylece hem genel vücut sağlığına katkıda bulunur hem de  istenmeyen toksinleri ve ödemi vücudunuzdan atmış olursunuz. Peki bir günde ne kadar ananas tüketmelisiniz? 2 günlük ananas diyeti zayıflatır mı?

ananas diyeti ile zayıflayanlar
Ananas diyeti 2 günlük detoks menüsü

Ananas Diyeti Faydaları

Bağışıklık sisteminizi güçlendirin

Bir porsiyon ananas, önerilen günlük C vitamini alımının% 130’una kadar içerir. Dolayısıyla bu onu en zengin doğal c vitamini kaynaklarından biri yapar. Böylece bağışıklık sisteminizi desteklemeye ve hastalıklarla karşı savaşmada size yardımcı olur.

Ananas ile kansere karşı korunun

Ananas serbest radikallere karşı sizi korur. Ayrıca içerdiği yüksek miktarda vitamin ve mineraller sayesinde kansere karşı savaşmaya yardımcı olabilir.

Sindiriminizi iyileştirin

Ananas, diğer meyveler gibi bol miktarda lif içerir. Bu nedenle, yeterince ananas yemek sizi şunlardan koruyacaktır:

  • Kabızlık
  • İshal
  • Kan pıhtılaşması
  • Hipertansiyon

Ananas Besin Değerleri

Besin Değeri       100 gr    % Günlük *
Kalori 50 kcal % 2.5
Karbonhidrat 13 g % 4.3
     Lif 1.3 g % 5.4
Protein 0.5 g % 1.2
Yağ 0.1 g % 0.3
     Kolesterol  –  –
A Vitamini 58.0 IU % 1.2
C Vitamini 47.8 mg % 79.7
Potasyum 109 mg % 3.1
Kalsiyum 13 mg % 1.3
Demir 0.3 mg % 1.6

* Bu değerler, günlük 2000 kalorilik bir diyeti üzerinden hesaplanmıştır. 

ananas diyeti zayıflama
Ananas diyeti nasıl yapılır 1 günlük ananas diyeti

Ananas Diyeti Nasıl Yapılır?

1 günlük ananas detoksu için 2-3 dilim olacak şekilde tek başına veya az yağlı yoğurduğunuza karıştırarak tüketebilirsiniz. Ananas yemeniz aşırıya kaçmadığı sürece diyetiniz bozulmayacaktır.

2 günlük ananas diyeti ile zayıflayanlar yorumlarında ananas harici bir şey yemediklerini söylemekteler. Ancak bunun çok da sağlıklı olmadığını bilmenizi isteriz. Tekrar hatırlatmak gerekirse, bu diyeti yaparak kilo verip ödem atabilirsiniz. Ancak bu tek başına kilo vermek için yeterli değildir. Peki ananas diyet için iyi midir? Evet, çünkü diyet listenize eklediğinizde diyetinizi bozmaz.

Özetle ananasın yukarıda saydığımız gibi birçok faydası vardır. Ancak şeker açısından zengin olduğunu unutarak fazla tüketirsek istenmeyen sonuçlar elde edebiliriz. Bu yüzden tüketirken porsiyonlarını kontrol etmeniz önemlidir. Dolayısıyla bir porsiyon küçük bir kaseye sığmalıdır, yaklaşık 2 3 dilim.

Ananasın suyunu içiyorsanız, diğer sebze ve meyvelerle de karıştırarak güçlü ve etkili bir detoks suyu elde edebilirsiniz. Vücudunuzdaki istenmeyen toksinleri ve ödemi atmanıza yardımcı olan ananası diğer meyvelerle kombin ederek ve suyunu sıkarak tüketmek sizin için sıkıcı olmayan farklı ve lezzetli bir yol olabilir.

Photo of author
1982 doğumlu Uzman Diyetisyen Merve Sancaktar yüksek lisans öğrenimini beslenme ve diyetetik bölümünde tamamladı. Sancaktar 4 yıldır özel bir hastanede diyetisyenlik hizmeti veriyor.

Şunları da beğenebilirsiniz

Yorum yapın