Buse

1 Simit Kaç Kalori?

1 simit kaç kalori? kalori hesaplaması yapanlar için tükettikleri her bir besinin ne kadar kalori içeriyor oluşu önemli hale geliyor. 1 simit kaç kalori diye bakıldığı zaman 334 kalori içermektedir. Orta boy sokak simidi 300 kalori civarında olduğundan dolayı doğal olarak diyet yapanlar için çok fazla önerilen bir besin türü değildir. Arada tüketim yapmanızda çok fazla bir etkisi olmaz. Fakat simit tüketiminde aşırıya kaçar ve her gün tüketmeye başlarsanız haliyle bir süre sonra daha çabuk şekilde kalori alımına sebep olur. Çünkü simit içerisinde susam, un, tuz yer aldığından dolayı çok tüketilmesi halinde kilo alımına neden olabilir. Bu nedenle zayıflıktan şikayetçi olan ve kilo almak isteyenlerin listesinde yer alması gereken bir besin kaynağı olarak öne çıkıyor.

1 Simit Kaç Kalori?
1 Simit Kaç Kalori?

Susamlı Simit Kaç Kalori

Susamlı simit, kalori içeren besinler arasında yer alır. Bir adet susamlı simit içerisinde yaklaşık 334-343 kalori bulunur. Bir adet simit 100 gr şeklinde olurken, doyurucu bir özelliği bulunmaktadır. Simit besin değerleri inceleme yapıldığı zaman şu şekilde bir değerlere sahiptir;

  • 8 gr protein
  • 9 gr yağ
  • 57 gr karbonhidrat içerir.

Karbonhidrat içeren besinler çok daha hızlı şekilde kalori alımına neden olur. Bu durum da normalden daha hızlı şekilde kilo alımına zemin hazırlayabiliyor. Hem daha sağlıklı şekilde beslenmek isteyen hem de kalori alımına da dikkat etmek isteyen kişilerin simit tüketimini olabildiğince daha dengeli şekilde yapması önemli olacaktır.

Tereyağlı Simit Kaç Kalori?

Simidin de pek çok farklı şekilde çeşitleri yapılıyor. Haliyle üretimi yapılan simitte kullanılan malzemelere göre de kalori oranlarında ister istemez bazı değişiklik durumları ön plana çıkabiliyor. Tereyağlı simit içerisinde nelerin olduğu da son dönemde bir hayli merak edilen bir durum haline gelmektedir. Buğday unu ile yapılan tereyağlı simit, lezzetli özelliğe sahip olan bir besin türü olmayı başarıyor. Tabi ki işin içerisine bir de tereyağlı simit eklenmesi ile kalori alımında artış durumu da yaşanmaya başlanmış olunur. Eğer ki tereyağlı şekilde yapılan taze bir simit tüketmek istiyorsanız o halde sokak simidine oranla daha fazla kalori içeriyor olduğunu bilmelisin. Tereyağlı simit kaç kalori sorusuna cevap olarak 396 kalori olduğunu belirtmemiz gerekiyor.

1 Simit Kaç Kalori?
1 Simit Kaç Kalori?

Ev Yapımı Simit Kaç Kalori?

Sokaktaki simitlerin yanı sıra evde de simit yapma isteği içerisinde olabiliyoruz. Haliyle evde yapılan simitin de ne kadar kalori içeriyor olduğu önemli diyebileceğimiz bir konu haline gelmektedir. Ev de yapacak olduğunuz simitin de ne kadar kalori içeriyor olduğunu bilirseniz doğal olarak çok daha bilinçli bir tüketimin yapılmasını sağlamış olursunuz. Diğer satılan simitler ile bir kıyaslama yapıldığı zaman evde yapılan simitin çok daha düşük bir kalori içeriyor olduğunu söylemek mümkün. Bu nedenle kalori hesaplaması yapacak kişilerin de mutlaka tüm bu hususlara dikkat etmesi gerekir. Böylelikle çok daha kontrollü bir şekilde simit tüketimi yapılmalıdır. Böylelikle çok daha fazla kalori alımına maruz kalmadan daha da dikkatli bir şekilde simit tüketiminin yapılmasına yardımcı olunur. Ev yapımı simit kaç kalori diye incelendiğinde 255 kalori olduğunu söylemek mümkündür.

1 Adet Ankara Simidi Kaç Kaloridir?

1 adet Ankara simidi tüketecek kişiler haliyle alacakları kaloriyi hesaplamaya çalışabiliyor. Sonuç olarak yüksek bir kalori alımı istemediğinden dolayı çok daha dikkatli şekilde tüketim yapma isteği içerisinde oluyor. Lezzetli ve aynı zamanda da sevilen lezzetlerden biri olan simit, her bir ilde farklı şekilde yapılabiliyor. Ankara ilinde de meşhur olan Ankara simidinin bir adeti tüketildiği zaman ne kadar kaloriye sahip olduğu çok fazla merak edilen bir durum haline gelmektedir. 1 adet Ankara simidi kaç kalori diye mercek altına almaya başladığımız zaman 236 civarında bir kaloriye sahiptir.

1 Simit Kaç Kalori?
1 Simit Kaç Kalori?

Kepekli Simitin Kalorisi Kaç?

Diyet yapanlar simidin kepekli olanlarını tüketme ihtiyacı duyuyor. Normal ile kepekli olan simit arasında nasıl bir fark olduğu da merak konusu haline gelmektedir. Bu sebeple son dönemde kepekli simitin kalorisi kaç sorusu son dönemde çok fazla sorulmaya başlanmıştır. Bir adet kepekli şekilde hazırlanmış olan simit tüketildiği zaman alacağınız kalori miktarı 223 olacaktır.

Photo of author

Şunları da beğenebilirsiniz

Yorum yapın