Buse

Fıstık Ezmesi Kalori

Fıstık ezmesi kalori, belli bir kaloriye göre besin değerlerinden söz edecek olursak, tüketilen gıdaların genel olarak belli bir kilo şeklinde dönüş yapması son derece muhtemel bir sonuç verir. Bu sebepten dolayı da fıstık ezmesi yemek isteyen kişilerin fıstık ezmesi kalori şeklinde yapmış olduğu araştırmada 100 gramlık bir fıstık ezmesinin 588,4 kalori olduğunu tespit etmekteyiz. Dünya üzerinde severek tüketilen bir besin maddesi olarak fıstık ezmesi oldukça yoğun bir kaloriye sahiptir. Bu da demek oluyor ki diyet listelerinde hiçbir şekilde işi olamaz ve tanesi fıstık ezmesi ile taneli fıstık ezmesinin farkı da söz konusu olacaktır. Tanesi fıstık ezmesi için söz konusu olan bu kalorinin taneli fıstık ezmesi için biraz daha yüksek olması ihtimaller arasında çok önemli bir yer tutar.

Fıstık Ezmesi Kalori
Fıstık Ezmesi Kalori

1 Kaşık Fıstık Ezmesi Kaç Kalori?

1 kaşık fıstık ezmesi kaç kalori şeklinde yapacağımız araştırmalar sonucunda 64 kalori gibi bir sayı söz konusu olacaktır. Tabii ki de bu noktada kaç gram oldu çok önemlidir ve genellikle belli bir kaşık boyutu verilmesi çok daha spesifik bir sonuç almaya yardımcı olacaktır. Eğer ki 100 gramlık bir fıstık ezmesi 588,4 kalori ise bu noktada 10 gramlık bir fıstık ezmesinin 64 kalori olduğu aşağı yukarı tespit edilmektedir. Bununla birlikte yapılacak olan tespitler tamamen kaşığın büyüklüğüne göre de değişkenlik gösterir ve bu standart bir kaşık için 64 kalori olarak tespit edilmiştir.

1 Tatlı Kaşığı Fıstık Ezmesi Şekersiz Kaç Kalori?

1 tatlı kaşığı fıstık ezmesi şekersiz kaç kalori şeklinde bir soru sorulduğu zaman şekerli bir fıstık ezmesi ile kıyaslama yapılması gerekli olacaktır. Eğer ki fıstık ezmesi, şeker içeriyorsa bu noktada biraz daha fazla kalori miktarından söz etmek mümkün olacaktır. Ama şeker içermeyen ve daha doğal olan fıstık ezmesinin yarı yarıya bir farkı olduğunu kalori yönünden söylemek mümkün olacaktır.

Tam olarak bir tatlı kaşığının 6 gram gibi bir şeye tekabül ettiğini bilmekteyiz ve 6 gramlık Şekersiz bir fıstık ezmesi 35 kalori olarak tespit edilmiştir. Enerji yönünden son derece yüksek bir enerji sağlar ve 100 gram olarak düşünüldüğü zaman 587 kalorilik bir enerjiye sahiptir.

Fıstık Ezmesi Kalori
Fıstık Ezmesi Kalori

Fıstık Ezmesi Diyete Uygun Mu?

Fıstık ezmesi seven kişiler diyet yaparken, tüketip tüketemeyecekleri konusunda fikir edinmek istemektedir ve genellikle burada fıstık ezmesi diyete uygun mu gibi bir soru sorulmaktadır. Pek çok kişi tarafından bunun olumsuz bir yanıt olduğu düşünülür ama fıstık ezmesinin aslına bakacak olursak diyet ile alakalı olarak bir destekleyici olduğunu belirtmek gerekir. Tabii ki de çok fazla abartılmadığı takdirde fıstık ezmesinin diyet yaparken kullanılması pek çok diyetisyen tarafından hem fikir olarak doğru kabul edilir.

Vücudun enerjisini arttıran bir besin kaynağı olarak fıstık ezmesi diyet sırasında kullanıldığı zaman doygunluğu arttırmakta bir ve hem enerjiyi yükseltip hem de kas kütlesini koruyacağı için kilo kaybını da desteklemektedir. Bu sebepten dolayı da diyetisyenler tarafından en çok tercih edilen ve özel olarak tavsiye edilen besin maddeleri arasında fıstık ezmesi yer almaktadır. şeker bulunmayan bir fıstık ezmesi yani daha doğal olarak karşımıza çıkacak olan nitelikteki fıstık ezmeleri, diyet aşamasında daha çok tercih edilmektedir.

Fıstık Ezmesi Kalori
Fıstık Ezmesi Kalori

Diyette Yer Fıstığı Ezmesi Ne Kadar Yenmeli?

Diyet yaparken yer fıstığı ezmesinin yenip yenmeyeceğini kararlaştırıldıktan sonra diyetisyenlere göre bulun kilo vermeyi destek veriyor ortaya çıkınca pek çok kişinin bu konuda daha fazla soru sorduğunu görmekteyiz. Diyette yer fıstığı ezmesi ne kadar yenmeli gibi bir soruya yanıt verirken başta günde iki kaşık ideal olduğunu belirtmekte fayda vardır ama bu kaşıkları tatlı kaşığı olmasına da dikkat etmek gerekir.

Eğer ki sürekli olarak yazdığı ezmesi yenirse bu durumda bir takım sorunlarla karşı karşıya kalmak muhtemeldir ve yer fıstığının fazlası alerji boyutuna bile varacak olan bir besin kaynağıdır. Bu aşamada bir de diyette olan kişilerin, belli bir kalori hesabı olduğu için günlük sadece 2 kaşık tüketmeleri tavsiye edilir. Aynı zamanda da alerjisi olan kişiler için de tüketiminin yer fıstığı ezmesi için yine 2 adet olduğunu görmekteyiz.

Photo of author

Şunları da beğenebilirsiniz

“Fıstık Ezmesi Kalori” üzerine bir yorum
 1. Hi,

  I intend to contribute a guest post to your website that will help you get good traffic as well as interest your readers.

  Shall I send you the topics then?

  Best,
  Dione Smith

  Yanıtla
Yorum yapın