Buse

Hamburger Kaç Kalori?

Hamburger kaç kalori? diye sorarken aynı zamanda hamburger ile hamburger menü arasında da bir fark olduğunu idrak ederek sormak daha doğru olacaktır. Çünkü bu noktada kilo vermeye çalışan kişiler ya da daha fazla kilo almamaya özen gösterenler, hamburgerin sadece kendisinin kaç kalori olduğunu öğrenerek başlamalıdır ve direkt olarak bir 100 gramlık hamburgerin tek başına 294,9 kalori olduğunu bilmekte de fayda vardır. Tabii ki de küçük boy ya da orta boy veya büyük boy olarak değişkenlik gösteren hamburger boyutları, içinde bulunan malzemelerle birlikte çok farklı bir sonuç verecektir.

Hamburger menü yemek isteyen kişiler için ise daha farklı bir kilo hesabının yapılması gerekir ve kalori olarak çok daha yüksek olan menülerde, kilo alma riski de bir o kadar yüksek olacaktır. Bu sebepten dolayı da hamburger ya da hamburger menülerin tercih edilirken her birinin ayrı ayrı hesaplanması ve içerisine konacak olan besinlerin de değerlerinin ayrı ayrı hesaplanması son derece büyük bir önem taşımaktadır.

Hamburger Kaç Kalori?
Hamburger Kaç Kalori?

1 Adet Hamburger Menü Kaç Kalori?

Kalori bazında bir hesaplama yapılırken hamburgerlerin menü halinde karşımıza çıktığını görmekteyiz ve hemen hemen herkes hamburger yiyecekse bunu belli bir menü olarak yemeği tercih edecektir. 1 adet hamburger menü kaç kalori sorusu da bu noktada karşımıza çıkmaktadır. Özellikle de günümüzde hamburger menülerin ne kadar fazla tüketildiğini hesaba katacak olursak bu sorunun çok sık sorulması da hiç şaşırtıcı değildir. Beslenme rutininde, pek çok kişinin hamburger menüler olduğu için bir menünün tam olarak 800 ile 1000 kalori arasında değişkenlik gösterdiğini de tespit etmekteyiz.

Hamburger menü içerisinde patatesi ve hamburgeri, aynı zamanda içeceği de yer almaktadır ve buradaki tercihler kişiden kişiye değişkenlik gösterecektir. Örneğin bir hamburger menüde yer alan içecek kola ise ayran tercih edildiği zaman daha farklı bir kalori boyutu söz konusu olur ya da içerisindeki patatesin orta boy oluşuyla küçük oluşu değişkenlik gösterecektir. Tabii ki de bunların her biri için daha farklı kalori hesaplaması yapılır. Ama genel olarak belli bir standartta 800 ile 1000 kalori arasından söz etmek mümkün olacaktır.

Hamburger Kaç Kalori?
Hamburger Kaç Kalori?

1 Tane Tavuk Burger Kaç Kalori?

1 tane tavuk burger kaç kalori sorusu ile de hamburger söz konusu olduğu zaman sık sık karşı karşıya kalmaktayız ve genel olarak tavuk burger pek çok kişi tarafından daha fazla tercih edilen bir besin kaynağıdır. Hem daha uygun fiyatlara geldiği için ulaşılabilir görülmektedir hem de tat olarak pek çok kişinin tercih ettiğini görmekteyiz. Bu aşamada kalori bazında hesapladığımız zaman bir tane tavuk burger aşağı yukarı 100 gram olarak 154 kalori şeklinde hesaplanmıştır. Eğer ki bir porsiyon tavuk burgerden söz edecek olursak 313 gram için 482 kalori olduğu tespit edilmektedir. Tabii ki de bunun yanındaki içecek veya soslar da çok daha farklı bir değer taşır ve bu nedenle sadece bir tavuk burger için yapılan hesaplamalar bu şekilde olacaktır.

 Hamburger Neden Bu Kadar Kalorili?

Dünya üzerinde çok popüler bir yiyecek olarak bilinen hamburger pek çok kişinin tüketmek istediği bir besin değeridir. Ancak bu noktada şunu da belirtmekte fayda vardır ki hamburger yemek isteyen kişiler bunun kalorisine de dikkat etmelidir ve kilo almak istemeyenler hamburger yemekten kaçınmalıdır. Bu sebepten dolayı da kalorileri hesapladıktan sonra hamburger neden bu kadar kalorili diye soran kişi sayısı da bir hayli fazladır. İşte tam olarak da bu noktada hamburgerlerin içeriğinde yer alan farklı besinlerden söz etmek mümkün olacaktır.

Hamburger Kaç Kalori?
Hamburger Kaç Kalori?

Öncelikle bir hamburgerin içerisinde ek ya da tavuk yer alır ve bunun yanı sıra daha farklı pek çok besin maddesinden de söz etmek mümkün olacaktır. Bu aşamada bir de hamburgerin ekmeğinden çok ciddi anlamda söz etmekte fayda vardır ve ekmek yönünden oldukça büyük bir kalori hesabı yapılması söz konusu olmalıdır. Zira bu sebepten dolayı daha fazla orta boy veya büyük boy olan hamburgerler yüksek kalorili hamburgerlerdir ve beyaz ekmek kullanıldığı zaman hamburgerlerin kalorileri de artış gösterecektir.

Photo of author

Şunları da beğenebilirsiniz

Yorum yapın