Dr. Didem Gündüz

C Vitamini Serumu Nedir? En İyisi Hangisi?

Özellikle kış aylarında gribe karşı takviye olarak aldığımız C vitamininin cilde de faydası olduğunu biliyor muydunuz? C vitamini serumu ile tazeliğini ve canlılığını kaybetmiş cildinizi eski sağlığına kavuşturmanız mümkün! Koruyucu ve iyileştirici etkiye sahip olan c vitamin serumu, cilt leke kızarıklık vb. sorunlara karşı tercih ediliyor. Canlılığını kaybetmiş bir cilde sahip olduğunuzu düşünüyorsanız yazımızı okumaya devam edin, detayları aşağıda paylaşıyoruz.

C Vitamini Serumu Faydaları

c vitamini serumu
C vitamini serumu

Genel anlamda vücut sağlımızı koruyabilmek için temel olarak bazı vitaminlere ihtiyaç duyarız. C vitamini de bunlardan belki de en önemlisidir. Yeterli ve düzenli kullanım ile birlikte hem vücut sağlığımız için hem de cildin tazelenmesine yardımcı olur. Bu amaçla da C vitaminini cildimize uygulamak üzere geliştirilen serumlar hakkında en çok merak edilenleri hazırladık.

C vitamini serumu kullananlar yorumlarına baktığımızda faydaları oldukça fazla. Fakat biz sizler için birkaç maddede en önemlilerini özetledik:

  • Zaman içinde ciltte meydana gelmiş olan hasarların en aza indirilmesi yardımcı olur
  • Cildin kaybettiği nemini geri kazanmasını sağlar
  • Göz çevresinde oluşan morlukları azaltır
  • Yaş ilerledikçe gözlemlenen ince çizgi ve kırışıklıkları büyük ölçüde azaltır
  • Sivilce izlerinin zamanla yok olmasını sağlar
  • Güneş lekelerinin tedavisinde kullanılır ve sağlıksız güneş ışınlarından korur
  • Solgun görünen cilde canlılık getirir ve cilt rengini eşitler
  • Vücudumuzda oluşan çatlakların tedavisinde kullanılır

C Vitamini Serumu Nasıl Kullanılır? Yüze Sürülür Mü?

Kullanımı oldukça kolaydır. Temiz cildinizin üzerine masaj yaparak uygulayabilirsiniz. Önemli olan nokta ise günde sabah akşam olmak üzere 2 kez kullanmaktır. Düzenli kullanım bahsettiğimiz faydaların işe yarayabilmesi için önem arz eder. Kullanım için belli başlı markaların üretmiş olduğu serumlar mevcuttur. Bunun haricinde kendiniz de evde istediğiniz gibi vitamin serumu elde edebilirsiniz.

İlgili Yazı: Multivitaminler Nasıl Kullanılmalı?

Evde Nasıl Hazırlanır?

Öncelikle eczanelerden ve aktarlardan C vitamini tozunu satın alın. Sonra orta boy kasenin içinde su ile birlikte koyun. Çırpıcı yardımı ile toz ile su tamamen karışana kadar karıştırın. Elde ettiğiniz karışımı cam bir şişenin içine koyarak buzdolabında 2 ya da 3 hafta kadar bekletin. Daha sonra istediğiniz gibi serumunuzu kullanmaya başlayabilirsiniz.

En İyi C Vitamin Serumu Önerileri

C vitamin serumunu evde hazırlamak istemeyenler için ise ünlü markaların geliştirdikleri serumlar bulunmaktadır. Öncelikle şunu belirtmeliyiz ki; herkesin cildi aynı değildir. Yani kullanılan ürünler bazı kişilerde olumlu etkiler gösterirken bazı kişilerde ise etkisi geç olur veya yan etki olabilir. Ürünü kullanan kişilerin bir kısmı kısa sürede etkisini görürken, diğer bir kısmı da uzun vadede sonuç elde eder. Bunları da göz önünde bulundurarak önereceğimiz, çoğunluk tarafından tercih edilen ürünleri tercih edebilirsiniz. Bu ürünlerin bazıları markalarca satılmaktadır. Ayrıca eczanelerde bulabileceğiniz ürünler de mevcuttur. Ürünleri kullanmadan önce mutlaka uzman dermatalog ve doktorunuza danışmalısınız.

Procsin C Vitamini Serum 20 ml

procsin c vitamini serumu
procsin c vitamini serumu

Garnier Parlak C Vitamin Serum

garnier c vitamini serum
Garnier c vitamini serum

Sinoz C Vitamini Serum Aydınlatıcı Etki

sinoz c vitamini serumu
Sinoz c vitamini serumu

La Roche Posay Saf C Vitamini Işıltı Veren Antioksidan Serum

la roche posay c vitamini serumu
La roche posay c vitamini serumu
Photo of author
1984 doğumlu Dr. Didem Gündüz öğrenimini Tıp Fakültesinde tamamladı. İç hastalıkları alanında uzmanlaştıktan sonra dermatoloji bölümünde yüksek öğrenimini tamamladı. Didem uzun yıllar çeşitli devlet hastanelerinde görev aldı ve şu an özel bir klinikte hastalarına hizmet veriyor.

Şunları da beğenebilirsiniz

Yorum yapın