Buse

Tembeller İçin Zayıflama Yöntemi 4 Haftada 20 Kilo

Tembeller için zayıflama yöntemi 4 haftada 20 kilo, özellikle hızlı şekilde kilo vermek isteyen insanlar tarafından sorulmaktadır. Bugün mevcut kilosundan memnun olmayan çok sayıda insan vardır. Söz konusu kişiler nasıl kilo verebilirim, kilo vermek için ne yapmalıyım gibi soruları sık sık sormaktadır. Bu gibi durumlarda bilmeniz tavsiye edilen pek çok konu mevcuttur.

Ne var ki önemli olanın hızlı değil, sağlıklı bir şekilde kilo vermek olduğu unutulmamalıdır. Bu nedenle her zaman kilo verme hedeflerinde doktorunuz ve diyetisyeniniz ile görüşmek gerektiği hatırlanmalıdır. Doktor ve diyetisyenlerin size verdiği tavsiye ve yazılan diyetlere uygun bir şekilde hareket etmelidir.

Tembeller İçin Zayıflama Yöntemi 4 Haftada 20 Kilo
Tembeller İçin Zayıflama Yöntemi 4 Haftada 20 Kilo

Ayrıca tembeller için zayıflama yöntemleri arasında bazı konuların farkında olmak, kilo kontrolünüzü çok daha kolay bir şekilde sağlamanıza olanak tanıyabilmektedir.

Sağlıklı Bir Kahvaltı Etmek

Lif, protein ve sağlıklı yağların lezzetli bir tabakta bir araya geldiği dengeli bir kahvaltı günümüzde pek çok kişi tarafından atlanmaktadır. İnsanlar çoğunlukla kahvaltı etmeden güne başlamayı tercih etmektedir.

Kahvaltıyı atlamak, günün ilerleyen saatlerinde açlık hormonlarınızı etkileyerek öğleden sonra kendinizi “aç” hissetmenize neden olabilmektedir. Bu da aşırı büyük porsiyonlardan veya şekerli ve rafine karbonhidratlı yiyecekler için istek duymaktan kaçınmanızı zorlaştırmaktadır. Yani normale göre çok daha fazla besin tüketmenize sebep vermektedir.

Bu bakımdan kahvaltı etmeden sadece öğle ve akşam yemeği yemek, genellikle yardımcı olmaz. Bu bakımdan sizi doyuracak, sizi tatmin edecek ve günün ilerleyen saatlerinde isteklerinizi ortadan kaldıracak tarzda ve sağlıklı şekilde kahvaltı etmek gerektiği unutulmamalıdır.

Tembeller İçin Zayıflama Yöntemi 4 Haftada 20 Kilo
Tembeller İçin Zayıflama Yöntemi 4 Haftada 20 Kilo

Şekerli İçecekleri Kontrol Etmek

Şekerli içecekleri kontrol etmek, tembeller için zayıflama yöntemleri arasında bilmeniz gereken noktalardan bir diğeridir. Şekerli içecekleri atlamak genellikle daha hızlı kilo vermenin en kolay yollarından bir tanesidir. Çünkü fazla şeker tüketmek beraberinde kilo problemlerini getirebilmektedir.

Ancak sadece bu gibi durumlar ile de sınırlı kalmamaktadır. Çok şeker tüketmek kalp sağlığı ve şeker hastalığı için de zararlı olabilmektedir. Bu nedenle meyve suyu, soda, şekerli kahve ve çay ve alkollü içecek alımınızı izlenmelidir.

Her ne kadar insanlar çok şeker tüketmediğini düşünse de özelikle içeceklerde bulunan şekerlerin rolü küçümsenmektedir. Tembeller için zayıflama yöntemi 4 haftada 20 kilo gibi yöntemler arıyorsanız, sizin atlamamanız gereken bir noktadır.

Hareket Etmek

Kilo vermek istiyorsanız unutmamanız gereken temel noktalardan bir tanesini hareket etmek meydana getirmektedir. Çünkü hareket etmiyorsanız alınan kalorileri yakmanız da zorlaşmaktadır. Spor yapmak ya da düzenli bir şekilde hareket etmek, kilo kaybınızı çok daha hızlı bir hale getirebilmektedir.

Tembeller İçin Zayıflama Yöntemi 4 Haftada 20 Kilo
Tembeller İçin Zayıflama Yöntemi 4 Haftada 20 Kilo

Bu bakımdan günlük planlarınıza uygun bir şekilde hareket etmek tavsiye edilmektedir. Bu kapsamda yapabileceğiniz pek çok spor yer almakta olup, yürüyüş ve koşu onlardan sadece bazılarıdır. Tembeller için zayıflama yöntemi 4 haftada 20 kilo için bu atlanmaması gereken, önemli detaylardan bir tanesidir.

Yavaş Yemek

Yavaş şekilde besin tüketmek daha çabuk tokluk hissetmenize olanak tanıyabilmektedir. Çünkü çok hızlı yemek kısa sürede daha fazla besin tüketmenize yol açabilmektedir. Yediğiniz şeyin tadı, dokusu, sıcaklığı ve kokusu gibi şeylere odaklanmak için yavaşlamak porsiyon kontrolü için tavsiye edilmektedir.

Baharatlı Yemekler Yemek

Eğer baharatlı yemekler sağlık sorununa yol açmıyorsa, doktorunuz bu konuda dikkatli olmanız gerektiğini söylememişse baharatlı yemekler yemek de zayıflama yöntemleri arasında tavsiye edilen noktalardan bir tanesidir. Ancak her zaman ilk olarak doktorunuza giderek bu konuda danışmanız önerilmektedir.

Baharatlı yiyecekler aslında kalorileri azaltmanıza destek verebilmektedir. Bunun nedeni, jalapeno ve kırmızı biberde bulunan bir bileşik olan kapsaisindir. Bu vücudunuzun adrenalin gibi kalori yakma yeteneğinizi hızlandırabilen stres hormonlarının salınımını biraz da olsa yükseltebilmektedir.

Ancak sadece bununla da sınırlı kalmamaktadır. Örnek olarak acı biber yemek, daha yavaş yemenize ve aşırı yemekten kaçınmanıza yardımcı olabilmektedir. Acı biberlerin yanı sıra zencefil ve zerdeçal yine önerilen baharatlar içerisindedir.

Ne Yediğinizi Not Tutmak

Ne yediğinizi not tutmak bir gün içinde ne zaman ne kadar yemek yediğinizi ve ne yediğinizi bilmenize olanak tanır. Bunlar bilmek de yemek planınızı daha iyi şekilde düzenlemenize yardımcı olabilmektedir. Bu bakımdan tembeller için zayıflama yöntemi 4 haftada 20 kilo gibi seçenekler arıyorsanız, bu da önerilen noktalardan bir tanesidir.

Photo of author

Şunları da beğenebilirsiniz

Yorum yapın