Buse

10 Günde Göbek Eriten Diyet Nasıl Uygulanır?

10 günde göbek eriten diyet nasıl uygulanır? 10 gün içerisinde kilo vermek gibi bir amacı olan kişiler birtakım diyetler yapmak isteyecektir ve 10 günde göbek eriten diyet nasıl uygulanır diye sormaktadır. Bu tam olarak kişilerin yaşları ile de alakalı bir şeydir ve yaş gruplarına göre böyle bir diyete başvurulması çok önemlidir. Özellikle de belli bir yaşa gelmiş olan kişilerin diyet yaptıkları zaman metabolizma yaşlarına bağlı olarak farklı zaman zarflarında kilo verdiklerini görmekteyiz.

 Göbek eritmek için yapılacak olan diyetler daha çok yağsız besinlerle yapılmalıdır ve göbek etrafında birikmiş olan yağın vücuttan atılması için detox yapılması gerekli olacaktır. Eğer ki bir takım detoks kürlerinden faydalanmak gerekiyorsa bunu ara öğünlerde atlamadan yapmak çok önemlidir ve genellikle aralıklı oruç ya da Karatay diyeti gibi diyetler faydalı olacaktır. Ama mutlaka diyet yanında sporda yapılması şarttır ve son derece büyük bir etki yaratır.

10 Günde Göbek Eriten Diyet Nasıl Uygulanır?
10 Günde Göbek Eriten Diyet Nasıl Uygulanır?

 10 gün içerisinde diyet yaparken sporla birlikte kilo vermek mümkün olur ve aynı zamanda göbek eritmenin daha zor olduğunda belirtmek gerekir. Özellikle de bir takım besinler göbek için çok zararlı besinlerdir ve gazlı içeceklerin de tüketilmesi ile birlikte şişkinlik boyutu da söz konusu olacaktır. Yani bu noktada sadece yağdan dolayı değil aynı zamanda şişkinlik vesilesiyle de göbeğin ortaya çıkması mümkündür. Önemli olan şey ikisinin arasındaki farkı anlayabilmek ve kesinlikle yağlardan kurtulmak üzere doğru diyeti yapmaktır.

 Göbek Eritme Diyeti

 Bu göbeğini eritmek isteyen kişiler bu konuda çok büyük bir zorluk çekecektir ve bölgesel yağlanma her zaman için vücut tipine göre değişkenlik gösterir. Göbek eritme diyeti araştırılırken yağlanma tipleri hakkında da bilgi almakta fayda vardır ve iç yağlanma ya da göbek etrafının yağlanması gibi konuları araştırmak gerekir. Tabii ki de göbek eritme diyeti yapılırken gün içerisinde ve ara öğünde bir takım yiyeceklerini tüketilmesi ya da bazı yiyeceklerin asla tüketilmemesi gerekli olacaktır.

 Bu diyette de diğer diyetlerde olduğu gibi çok önemli bir öğün sıralaması vardır. Sabah gelecek olan şeyler günlük kahvaltı için çok önemlidir ve kereviz sapı ile güne başlamak ve bir dilim limon ile yeşil elmayı meyve sıkacağından geçirmek ve bu şekilde bir başlangıç yapmak etkili olacaktır. Ara öğün tüketirken dikkat edilmesi gereken faktörler çok fazla yağlı olmayan kuruyemişlerdir ve sadece 10 adet fındık iyi bir seçenektir. Çünkü hem enerji verir hem de gerekli olan dengeyi sağlar.

 Bu aşamada bir de öğle yemeği olarak Hindistan cevizi kefiri ve dere otlu, zeytinyağlı pancar salatası son derece iyi bir seçenek olarak karşımıza çıkar. Bununla birlikte yapılacak olan şey 2 adet ceviz ile bir ara öğün ve sonrasında akşam yemeği için kabak haşlama tüketmek olacaktır. Ayrıca bol bol salatalık tavsiye edilir.

10 Günde Göbek Eriten Diyet Nasıl Uygulanır?
10 Günde Göbek Eriten Diyet Nasıl Uygulanır?

 Hangi Besinler Göbek Eritir?

 Hangi besinlerde eve gelebilir diye bir soru sorulduğu zaman akla gelen ilk besin her zaman için elma sirkesi olmaktadır. Elma sirkesi tüketimi yapmak mide asidinin düzeyinin dengelenmesine ve yağ yakımına sebep olur. Bu sebepten dolayı da sabahları uyanınca tüketilmesi çok faydalı olacaktır. Bununla birlikte yeşil çay ve kahvenin de göbek eritmek için faydalı olduğunu belirtmek gerekir. Özellikle de sabah aç karnına Türk kahvesini tüketilmesi iyi bir göbek yağ eritme şekli olacaktır ve aynı zamanda iki fincan günlük filtre kahve tüketilmelidir.

 Hangi Sporlar Göbek Eritir?

 Özellikle de kadınların göbek bölgesinden çok fazla şikâyetçi olduğunu görmekle ilgili bunun spor yapmadan gitmeyeceğini herkes bilmelidir. Hangi sporlar göbek eritir konusu burada açılacaktır ve gündeme gelen bu konuda ilk başta aerobik yapılması gerektiğini belirtmekte de fayda vardır. Tabii ki de diğer pek çok spor dalı göbek eritmek için oldukça idealdir ama ilk başta aerobik yapılarak karın çalışmak çok etkili olacaktır. Tenis oynamanın da bu noktada çok büyük bir yeri olduğunu belirtmek gerekir. Yüzmek ve aynı zamanda bisiklet sürmek göbek eritmek için ideal bir spordur. Her gün bir saat bisiklet sürmek, diyet ile birlikte göbek eritmeye fayda sağlar.

Photo of author

Şunları da beğenebilirsiniz

Yorum yapın