Kabak Detoksu İle Fazla Kilolardan Kurtulmak Mümkün!

kabak detoksu nasıl yapılır
Kabak detoksu tarifi listesi

Vitamin deposu olan kabak sayesinde hızlı bir şekilde kilo vermek artık mümkün. Kendinize en uygun beslenme ve diyet programınızın yanında uygulayacağınız kabak detoksu sizlere 3 günde 3 kilo vermeyi vaat ediyor. Kolay hazırlanışı, zengin içeriği ve en önemlisi gün boyunca tok tutuyor olması kabak detoksunun en önemli avantajı. Bu yazımızda sizlere kabak detoksu listesi ve tarif detaylarını anlattık.

Kabak Detoksu Listesi

Kabak detoksunu hazırlamak için kullanılacak olan malzemeler oldukça az ve maliyeti düşüktür. Yalnızca birkaç malzeme ile kısa sürede hazırlayabilirsiniz. Malzemeler:

  • Orta boy kabak (2 adet)
  • 2 yemek kaşığı süzme yoğurt (tercihen ev yoğurdu)
  • Ceviz içi (2 adet)
  • Kıyılmış dereotu (2 yemek kaşığı)
  • Baharat (nane, karabiber, kırmızı biber)

Kabak Detoksu Tarifi

kabak detoksu tarifi
Zayıflatan kabak detoksu tarifi

Kabak detoksunun hazırlanışı yalnızca 10 dakika sürmektedir. 5 dakika malzemeleri hazırladıktan sonra 5 dakika da pişirme süresi vardır. İşte detoks tarifi:

  1. Öncelikle kabakları iyice yıkayarak rendeleyin
  2. Rendelediğiniz kabakları bir tavanın içine alarak yağsız bir şekilde beş dakika kadar soteleyin
  3. Baharatlardan dilediğinizi attıktan sonra iyice karıştırın
  4. Bu şekilde soğumaya bırakın
  5. Soğuduktan sonra üzerine yoğurt, dereotu ve cevizi ekleyin

Kabak Detoksu Nasıl Yapılır?

Uzman diyetisyen Nilay Keçeci’nin tarifine göre; kabak detoksunun yanında diyetinizi de uygulamanız gerekiyor. Kabak detoksunu da belli bir düzen ve saatler belirleyerek uygulamalısınız. Bu sayede bünyeden bünyeye değişiklik gösterse bile kilo verme garantiniz olacaktır.

Mucize kabak detoksunun etkisini görebilmemiz için öğünlere dikkat etmemiz gerekmektedir. Verilen aralıklar, öğün saatleri oldukça önemlidir. Tarife uygun bir şekilde detoksu hazırladıktan sonra diğer öğünlerin de nasıl olması gerektiğine bakalım.

Sabahları: 2 adet haşlanmış yumurta, 1 dilim beyaz peynir, istediğiniz kadar maydanoz

Öğlen: Kabak detoksunu tüketin

Ara öğün: 2 tane şeker oranı düşük meyve tüketin

Akşam: Kabak detoksu tüketin (hazırladığınız tarif tek öğün için yeterli olacağı için tarifi tekrar yapmanız gerekmektedir)

Daha sonra da şekersiz olmak şartı ile istediğiniz gibi çay ve kahve içebilirsiniz.

3 gün bu şekilde beslendikten sonra 1 hafta ara vermeniz gerekmektedir. Bu süreç içerisinde yeme alışkanlığınıza dikkat etmeniz gereklidir. 3 günün sonunda bir anda tüketeceğiniz hamur işi ve tatlı gibi gıdalar zayıflama sürecinize zarar verecektir. Dolayısıyla 3 günde vereceğiniz kiloları hızlı bir şekilde yeniden alabilirsiniz. 1 hafta aradan sonra 3 günlük kabak detoksuna geri devam edebilirsiniz. Detoksu uygularken öğün saatlerine dikkat etmelisiniz. Özellikle akşam yemeğini geç saatlere bırakmamaya özen göstermelisiniz.

İlgili Yazı: Zayıflatan Detoks Tarifleri

Kabak Detoksunu Kimler Uygulayabilir?

İçeriğinde zararlı besinler olmasa da kabak detoksunuz sağlıklı kişiler yapmalıdır. Çünkü sağlık sorunu olan kişilerin günde tek öğün ile beslenmesi uygun değildir. Aynı şekilde hamile bireylerin de kabak detosunu yapmaması gerekmektedir. Eğer yapmayı düşünürseniz de doktorunuz ile görüşmeniz önerilmektedir.

Zayıflayanların Yorumları

Kabak detoksu ile zayıflayanlar, 3 günlük kabak detoksu sürecini gün gün aktarmıştır Örneğin bir kullanıcı detoksa başlamadan önce 57.8 kiloda olduğunu belirterek 1. Günün sonunda 57 kiloya düştüğünü dile getirmiştir. 2. Günün sonunda 56.4 kiloya ulaştıktan sonra 55.2 ile detoksu tamamlamıştır.

Son güncelleme 26 Şubat 2022