Buse

Ekmek Kaç Kalori?

Ekmek kaç kalori? günlük yaşamda sık şekilde tüketmiş olduğumuz ekmek kaç kalori olduğu merak edilmektedir. Ekmek kaç kalori olduğu son dönemde çok fazla merak edilmektedir. 100 gr ekmekte 264 kalori bulunmaktadır. Ekmek çeşitlerine göre içerisinde yer alacak kalori oranları da farklılık göstermektedir. Ekmek çeşidine bağlı olarak kalori ile ilgili bir değişiklik durumu yaşanabilir. Bu nedenle hangi tür ekmek çeşidi tüketmiş olduğunuz burada önemlidir.

Ekmek Kaç Kalori?
Ekmek Kaç Kalori?

1 Tam Boy Ekmek Kaç Kalori?

1 tam boy ekmek kaç kalori olduğu ekmek tüketimi yapacak olanlar açısından önemlidir. 1 tam ekmek yaklaşık olarak 670 kaloriye sahiptir. Aynı zamanda bir tam boy ekmek içerisinde hangi besin değerleri var diye bakıldığında 8,25 gr yağ miktarı içeriyor. Protein miktarı 19,5 gr şekilde olduğunu söylememiz mümkün. Ekmek içerisinde kalori çok fazla olduğundan dolayı tüketimi yapacak olanların dikkatli olması gerekmektedir. Ekmek içerisinde ne kadar karbonhidrat var diye bakıldığı zaman 127 gr bulunuyor.

1 Dilim Ekmek Kaç Kalori?

Bir dilim şekilde ekmek kaç kalori olduğunu öğrenmek isteyebilirsiniz. Bir dilim ekmek kaç kalori diye incelendiğinde 64 kalori bulunuyor. Eğer ki ekmek orta boy şekildeyse o zaman 77 kalori almaya başlamış olacaksınız. 1 kalın dilim 90 kalori olduğunu bilmeniz gerekiyor. Bir dilim ekmek kaç kalori olduğunu öğrendikten sonra ona göre tüketimi yapacaksınız. Beyaz ekmeğin 100 gramında 238 kalori içeriyor.

Ekmek Kaç Kalori?
Ekmek Kaç Kalori?

Beyaz ekmeğin bir porsiyonunda 60 kalori olduğunu söylemek mümkün. Bir dilim ekmekte içeren kalori oranına göre daha kontrollü şekilde bir beslenme yapmanız gerekir. Çünkü bir dilim ekmek içinde kalori miktarı yüksek olmasından dolayı kilo alımının hızlanmasına neden olabilir. Özellikle formunu korumak isteyenlerin mümkün olduğunca tüketimlerini çok daha bilinçli yapmaya özen göstermesi gerekecektir. Fakat ekmek tüketimi yapacak olanların bilmesi gereken bir diğer önemli faktörlerden biri de kalori miktarı ekmek çeşidine göre değişiyor olmasıdır.

1 Somun Ekmek Kaç Kalori?

Gündelik yaşamda en çok tüketilenlerden biri beyaz ekmek olurken, bir dilim beyaz ekmeğin ne kadar kaloriyi içeriyor olduğu önemli bir konudur. Kalori hesaplaması, daha formda bir yaşam sürmek açısından önemlidir. Bu nedenle bir günde yediğiniz ekmeğin bile ne kadar olduğu bilinmeli ve beslenme listesine eklenmelidir. Bir somun ekmek kaç kalori olduğunu merak edenler için 238 kaloridir. Eğer ki beyaz ekmeği dilim şekilde tüketecekseniz o halde bir diliminde alacak olduğunuz kalori miktarı 90’dır.

Ekmek Kaç Kalori?
Ekmek Kaç Kalori?

200 Gr Ekmek Kaç Kalori?

Kilo almaktan endişe duyan ve sağlıklı bir yaşam sürdürmek isteyenler çok fazla olabiliyor. Bu sebeple burada dikkat ettikleri önemli konuların başında tükettikleri besinlerin ne kadar kaloriye sahip olduğu geliyor. Burada önem arz eden konuların başında mutlaka bilinçli şekilde bir tüketimin yapılması denebilir. Eğer ki bilinçli şekilde bir tüketim yapılmadığı zaman beraberinde hızlı şekilde kilo alma gibi bazı durumların yaşanması kaçınılmaz olacaktır. 200 gr ekmek kaç kalori diye inceleme yapanlar için 238 kalori olduğunu söylemek gerekir. Eğer kalori alımını daha dengede tutmak istiyorsanız o halde beyaz ekmeğe oranla kepekli ekmek tüketmeniz daha doğru olacaktır. Bu sayede kepek ekmek tüketimi yaparak alacak olduğunuz kalori miktarının daha aşağıya çekilmesini sağlayabilirsiniz. Diyet yapan kişiler kepek ekmekte beyaz ekmeğe oranla daha düşük kalori olmasından dolayı tercih edilmektedir.

1 Dilim Kepekli Ekmek Kaç Kalori?

Beyaz ekmeğe göre daha düşük bir değere sahip olmasından dolayı daha çok tüketilmek istenen ekmek çeşitleri arasındadır. Diyet yapanların yüksek kalori almasını önleyecek bir ekmek çeşidi olarak bilinmektedir. Bir dilim ekmek içerisinde ne kadar kalori bulunuyor diye merak edenler için yaklaşık olarak 43 gr kalori bulunmaktadır. Normal bir beyaz ekmeğin diliminde 90 kalori bulunurken, kepekli ekmekteki kalori yarı yarıyadır. Bu nedenle diyet yapanlar için son derece ideal olduğunu söylemek mümkündür.

1 Dilim Tost Ekmeği Kaç Kaloridir?

Sabah kahvaltıların olmazsa olmazlarından olan tost ekmeğinin bir diliminde ne kadar kalori yer aldığı bilinmesi gereken bir konudur. Bu nedenle 1 dilim tost ekmeği kaç kalori diye öğrenmek isteyenler için 96 kaloridir. İçerisine katılacak peynir ve yağ gibi besinlerle kalorisi daha fazla artar.

Photo of author

Şunları da beğenebilirsiniz

Yorum yapın