Dr. Didem Gündüz

Horlama Protezi ile Horlamaya Veda Edin!

Horlama, birçok insanın en büyük problemleri arasında yer almaktadır. Ciddi sağlık sorunlarına da neden olan horlama solunum yolundaki yumuşak dokuların gevşemesi sonucu daralan hava yolundan hızla geçen hava akımının, yumuşak damak ve küçük dil gibi desteksiz dokuları titretmesi sonucu ortaya çıkan gürültülü seslerin bütünüdür. Horlama protezi

Bazı horlamalar kabul edilebilir seviyede ve az şiddetli olurken, bazı durumlarda ise horlamanın şiddeti artmakta ve yan komşulara kadar ulaşmaktadır. Horlayan insanların ortak özellikleri ise, bundan haberlerinin olmaması ve bunu kabul etmemesidir. Horlayan insanların yanlarındaki eşleri ya da aile bireyleri onların horladığını söylediği zaman horladığını kabul ederler.

İnsanlar Neden Horlar?

Horlama nedenleri arasında genel olarak aşırı kilo, alkol tüketimi, sırt üstü uyumak, antidepresan kullanmak, aşırı yorgunluk, burunda şekil bozuklukları, ağız ve çene yapısı gibi etmenlerin olduğu bilinmektedir. Sadece rahatsız edici ses çıkarma olarak tabir edilemeyecek kadar önemli bir hastalık da olan horlama, ciddi sağlık sorunlarının habercisi olabilir. Horlama, uyku sırasında kalp durmasına neden olan uyku apnesi gibi çok ciddi hastalıkların da habercisi niteliğindedir.

horlama neden olur
Horlama nedenleri ve belirtileri

Horlama Aparatları İşe Yarıyor Mu?

Horlamanın önüne geçebilmek için insanlar çeşitli arayışlara girmektedir. Bu çerçevede, horlama yastığı, bitkisel yağlar, burun aparatları, burun bantları, horlama önleyici saatler, horlama önleyici çene bantlar gibi çeşitli yöntemler denenmektedir. Bu yöntemlerin içerisinde en çok kullanılanı ise horlama aparatlarıdır. Online alışveriş siteleri dahil birçok noktadan rahatlıkla temin edilebilen horlama aparatları, yaygın kullanımına rağmen maalesef horlama problemine çözüm değildir.

Gece uykuda horlama
Gece uykuda horlama

Horlama aparatları buruna yerleştirilerek kullanılmaktadır. Ancak yukarıda da açıkladığımız üzere, horlama temelde boğazda meydana gelen bir olaydır. Horlama aparatı, burundan geçen hava miktarını artıracağı için horlamaya çok az etkisi olacaktır. Horlama önleyici aparat, kullanıcıları için geçici bir çözüm yöntemi olacaktır.

Aparatlar Yerine Horlama Protezi Kullanın

Horlama aparatı başta olmak üzere, diğer yöntemler horlamanın tedavisinde başarılı sonuçlar verememektedir. Bunlar sadece horlamanın şiddetini kısa süreliğine azaltmaktadır. Horlamanın en etkili ve faydalı yöntemlerinden biri, horlama protezi kullanmaktadır. Kullanıma başlandığı ilk geceden itibaren yüzde 95 oranında başarılı sonuçlar veren horlama protezi, horlama tedavisindeki kullanımı en kolay, en ekonomik ve en etkin tedavi yöntemidir.

Horlama Protezi Kişiye Özeldir

Diğer aparatlar gibi dışarıdan sipariş üzerine alabileceğiniz bir ürün değildir. Kişiye özel olarak tasarlanarak kullanılmaktadır. Yapı olarak boksör dişliğine benzeyen horlama protezini, sadece geceleri uyumadan önce ağzınıza takarak kullanacağınız için günlük hayatınız bundan etkilenmeyecektir. İlk kullanımdan itibaren yüzde 95’ler seviyesinde olumlu sonuçlar veren horlama protez, hiçbir cerrahi müdahale gerektirmeden, ağzınıza çabuk uyum sağlar.

Ağız yapınıza göre özel olarak hazırlanan horlama protezi, dişlerinizin üzerine oturtulacağı için alt çenenin ileri ve aşağı doğru konumlanmasını sağlar. Böylece uyku sırasında arkaya doğru yığılan dokular toparlanacak ve hava yolunun tıkanması önlenecektir. Bu da horlamanızın ve uyku apnenizin tamamen engellenmesini sağlayacak. Kullanımı çok basit olan horlama protezinin taşıması da çok kolaydır. Özel saklama kabına koyarak muhafaza edeceğiniz horlama protezini, yatılı gittiğiniz misafirliklerinizde rahatlıkla kullanabilirsiniz. Yanınızda yatan eşiniz ya da aile bireyleriniz dışında kimse sizin horlama protez kullandığınızı fark edemez.

Dr. Tuğrul Saygı ile Tanışın Horlamadan Kurtulun

Türkiye’de horlama tedavisi alanında 17 yıldır etkin çalışmalar yürüten Çene ve Yüz Protezi Uzmanı Dr. Tuğrul Saygı, horlama protezi ile bu zamana kadar binlerce kişinin horlama sorununa çare oldu. Horlama sorununuzu tedavi etmek istiyorsanız, Dr. Tuğrul Saygı’nın kliniğinde ücretsiz muayene olabilir, muayene sonucunda size özel hazırlanacak olan horlama protezi sayesinde horlama problemlerinizden kurtulabilirsiniz. İlk kullanımdan itibaren etkisini gösteren horlama protezi, horlamayı önlediği için, sonucu kalp krizine kadar giden uyku apnesinin de önüne geçmiş olur. Horlama protezi kullanan kullanıcıların yorumları da size tedavide ilk adımı atmanızda büyük katkı sunacaktır. Rahat bir uyku ve sağlıklı bir yaşam için her zaman yanınızda olan Dr. Tuğrul Saygı’nın kliniğine +90 541 363 34 54 telefondan ulaşabilir, randevu alabilirsiniz.

Photo of author
1984 doğumlu Dr. Didem Gündüz öğrenimini Tıp Fakültesinde tamamladı. İç hastalıkları alanında uzmanlaştıktan sonra dermatoloji bölümünde yüksek öğrenimini tamamladı. Didem uzun yıllar çeşitli devlet hastanelerinde görev aldı ve şu an özel bir klinikte hastalarına hizmet veriyor.

Şunları da beğenebilirsiniz

“Horlama Protezi ile Horlamaya Veda Edin!” üzerine bir yorum
Yorum yapın