Güzellik Uzm. Buket Ünsal

Göz Altı Torbası Ameliyatı Yaptırmalı Mısınız? (Öncesi – Sonrası)

Son zamanlarda merak edilen sorular arasında göz altı torbası ameliyatı zor mu sorusu yer alıyor. Şiş ve mor olan göz altı torbalarının estetik bir görünüme kavuşması amacı ile yapılan bu ameliyat, günümüzde pek çok kişinin yaptırmakta olduğu estetik müdahaleler arasında karşımıza çıkıyor. Göz altı torbalarının oluşması konusunda,

  • Sigara içmek
  • Yaş almak
  • Düzensiz bir şekilde uyumak
  • Kalıtsal nedenler
  • Hormon seviyelerinde yaşanan değişimler

Etkili olabiliyor. Göz altı torbalarının oluşmasını engellemek amacı ile özellikle uyku düzenine dikkat edilmesi gerekiyor.

Göz Altı Torbası Ameliyatı Nasıl Yapılıyor?

Göz altı torbası ameliyatı yaptırmak için öncelikle alanında uzman bir doktora danışmanız gerekiyor. Doktorlar tarafından öncelikle göz altı torbalarınıza dair çeşitli incelemeler yapılıyor. Uzman plastik cerrahlar tarafından yapılan detaylı incelemeler sonucunda ameliyat için hangi tekniklerin kullanılacağı belirleniyor. Göz altı torbası ameliyatları öncesinde doktorunuza herhangi bir kronik rahatsızlığınızın olup olmadığı konusunda bilgi vermeniz önem taşıyor. Özellikle herhangi bir göz hastalığınız varsa doktorunuza bundan bahsetmelisiniz. Doktor ile hasta arasında paylaşılması gereken bilgiler paylaşılıp, incelemeler sonucunda hangi tekniklerin kullanılacağına karar verildikten sonra göz altı torbalarını daha genç ve estetik bir görüntüye kavuşturmak için ameliyat gerçekleştiriliyor.

Göz Altı Torbaları İçin Estetik

Göz altı torbası estetiği aynı zamanda Blefaroplasti işlemleri olarak adlandırılıyor. Doktorunuz ile gerçekleştirdiğiniz görüşmeler ve tetkikler sonrasında ameliyatın kolaylıkla gerçekleştirilebilmesi mümkün. Bilindiği üzere göz altı torbası ameliyatları ortalama olarak 1 saat kadar vakit alıyor ve lokal anestezi altında gerçekleştiriliyor.

Ameliyat süresince göz kapaklarında açılan küçük kesilerden göz altındaki yağ dokusu ve kas yıpranmalarına müdahale ediliyor. Göz altlarında bulunan ve sarkmaya neden olan yağ fazlalıkları alındıktan sonra ise göz altı yeterli seviyede gerdirilerek ameliyat sonlandırılıyor. Bu ameliyat sayesinde göz altı torbalarınız tıpkı istediğiniz gibi genç, sağlıklı ve sarkık olmayan bir görüntüye kavuşuyor.

Göz altı torbası ameliyatı zor mu diye düşünenler arasında iseniz bu ameliyatların gerekli incelemeler ve tetkikler sonrasında oldukça kolay bir şekilde gerçekleştirilebildiğini söyleyebilmek mümkün.

Göz Altı Torbası Ameliyatsız Çözüm Var Mı?

YouTube video
Göz altı torbası neden olur nasıl gider, nedenleri ve çözümleri

Göz Altı Torbası Ameliyatı Fiyatı 2023

Göz altı torbası ameliyatı fiyatı kişinin göz altı torbalarındaki durumuna göre değişkenlik gösterir. Ayrıca ameliyatı yapan uzman doktor ve yapılacak cerrahi işlemlere göre de fiyat değişebilmektedir.

Merak edebileceğiniz yazılarımızdan bazıları:

Dünyanın En Hızlı Saç Uzatan Bitkisel Formülleri!

Rebecca Sendromu: Eski Sevgiliyi Kıskanmak Bir Hastalık Mı?

Hodan Yağı’nın Bilinmeyen 7 Faydası

Photo of author
1993 doğumlu Buket son 5 yıldır cilt bakımı, tırnak ve saç tasarımları alanlarında kendini geliştirdi. Uzmanlığa geçiş sürecinde yurtdışındaki makyaj ve güzellik trendlerini takip etti. Buket şu an nail art stüdyo ve güzellik merkezinde müşterilere hizmet vermeye devam ediyor.

Şunları da beğenebilirsiniz

“Göz Altı Torbası Ameliyatı Yaptırmalı Mısınız? (Öncesi – Sonrası)” üzerine bir yorum
  1. Your article gave me a lot of inspiration, I hope you can explain your point of view in more detail, because I have some doubts, thank you.

    Yanıtla
Yorum yapın