içinde

En İyi Tribulus Takviyelerini İnceledik

en iyi tribulusPin
en iyi tribulus

Ağırlık sporuyla uğraşan ve testosteron seviyelerini yükseltmek isteyen kişilerin kullanmak için en çok araştırdığı takviye gıdalardan biri de şüphesiz tribulus terrestris yani demir dikeni bitkisi. Peki tribulus / demir dikeni takviyesi gerçekten işe yarıyor mu? En iyi tribulus markası, ürünü hangisi? Tribilusun faydaları neler ya da zararları var mı? Tribulus erektil disfonksiyon tedavisi için kullanılır mı? Bu gibi soruların cevaplarını daha net verebilmek adına piyasada en çok satılan tribulus terrestris takviye ürünlerini hem fiyat hem de performans bakımından sizler için inceledik.

En İyi Tribulus Takviyeleri 

Tribulus Terrestris nedir diye merak edecek olursanız diğer adıyla demir dikeni bitkisi geleneksel Çin ve Hint tıbbında asırlardır kullanılan bir bitki türüdür. Vücuttaki nitrojeni artırarak protein sentezine katkı sağladığı, aynı zamanda iyi bir testosteron, libido yükseltici ve ereksiyon sağlayıcı olduğu da söylenmektedir. Bununla birlikte kreatin gibi kas gelişimine de olumlu katkılar sağladığı bilinen faydaları arasında. Tribulus zararları ve yan etkisi konusunda ise şimdiye kadar yapılan araştırmalar, bazı kullanıcıların çok nadir de olsa mide problemi yaşayabileceklerini gösteriyor.

Şimdi lafı fazla uzatmadan piyasada en çok satılan en iyi tribulus takviyeleri ürün incelemelerine başlayalım.

1. Nature’s Supreme Tribulus Terrestris

İlk inceleyeceğimiz ürün, piyasadaki ek takviye ürünleriyle oldukça bilindik bir marka olan Nature’s Supreme Tribulus Terrestris takviyesi.

Nature's Supreme Tribulus TerrestrisPin

Avantajları:

  • %90 oranında saponin içereği
  • %10-11 protein yüzdesi 6 temel aminoasit 

Dezavantajları:

  • Her bitkisel kapsülde sadece 500 mg tribulus terrestris.

2. Hardline Tribulus Terrestris

İkinci ürün ise yine supplement piyasasında adını sıkça duyduğumuz Hardline markasına ait bir ürün.

Hardline Tribulus TerrestrisPin

Avantajları:

  • 625 mg tribulus terrestris

Dezavantajları:

  • %40 steroidal saponinler

3. Bigjoy Sports Tribulus GROW

Üçüncü ürün ise sektöre çok hızlı giriş yapan ve kısa sürede dağıtım ağını genişleterek, kullanıcılardan olumlu yorumlar almayı başaran yerli markamız Bigjoy‘a ait.

Bigjoy Sports Tribulus GROWPin

Avantajları:

  • Zengin içeriği:1000 mg tribulus, 500 mg arjinin, 500 mg taurin, 200 mg BCAA, 100 mg lysin ve 110 mg çinko.

Dezavantajları:

  • Servis başına düşen tablet fazlalığı (4 adet)

Bu üç ürün de en iyi tribulus içeriğiyle piyasadaki diğer ürünlerden ön planda gözükmektedir. Üç üründen biri sizin için doğru tercih olabilir, son karar sizin. (Diğer tüm takviyelerde olduğu gibi, bu ürünü de kullanmadan önce doktorunuzla görüşmelisiniz.)

Son güncelleme 29 Eylül 2021