Bira Kilo Aldırır Mı, Bira Kaç Kaloridir?

[Toplam oy: 0 Ortalama puan: 0]

Arpa ve buğdaydan yapılan bira, dünyada en yaygın olarak tüketilen alkollü içeceklerden biridir. Alkollü içecekler arasında bira az alkol oranına sahip olsa da besin değeri bakımından yüksek kalorilidir. Bira kaç kaloridir, biranın besin değeri nedir ve bira kilo aldırır mı, bira diyeti bozar mı gibi soruların cevaplarını sizler için hazırladığımız bu yazımızda bulabilirsiniz. İşte biranın kalori değerleri ve kilo üzerindeki etkileri.

Bira Kilo Aldırır Mı, Bira Kaç Kaloridir?

Biranın kilo aldıran bir içecek olduğu bilinmektedir. Bu nedenle sık bira ve alkol tüketen kişilerin kilo alması mümkündür. Bu konuyu daha iyi anlatabilmek adına sizler için bira kalori bilgilerini hazırladık, aşağıda görebilirsiniz.

Biranın kalori değerleri:

1 33 cl bira: 139 kalori
1 50 cl bira: 210 kalori

Besin Değeri1 Bardak / 33 cl
Kalori138.6 kcal
Karbonhidrat13.4 g
Lif0.0 g
Protein1.7 g
Yağ0.0 g
Kolestrol0.0 mg
Magnezyum23 mg
Fosfor55 mg
Potasyum100.1 mg
Kalsiyum15 mg
Sodyum14,8 mg

* Bu değerler, günlük 2000 kalorilik bir diyeti üzerinden hesaplanmıştır.

Sonuç olarak, sık sık bira içiyorsanız mutlaka bu dozu ayarlamanız gerekmektedir. Aksi takdirde çeşitli sağlık problemlerine hazır olmalısınız. Görüntü açısından ise fazla bira tüketimi sonucu tartı üzerinde ve ayna karşısında istenmeyen sonuçlarla karılaşmak sizi üzebilir.

Bira diyeti bozar mı sorusunun cevabı ise; ever bira içmek diyetinizi bozar ve sizi diyetinize sadık kalmaktan uzaklaştırır. Bira içerken yanında tükettiğiniz sodyum ve yağ oranı yüksek yiyecekler, tuzlu fıstık, cips, soslu kuruyemişler vb. kilo almanıza doğrudan etki edecektir ve insülin seviyenizi yukarılara çıkartarak yağ yakımınızı durduracaktır.

Sağlık açısından yoğun bira tüketimi karaciğerin işlevini de olumsuz yönde etkiler. Aşırı tüketiminde ciddi problemlerle karşılaşabilirsiniz. Karaciğer bir süre sonra yoğun alkol tüketimi ve hareketsizlikten yağlanmaya başlar. Bu sebeple bira ve diğer alkollü içecekleri tüketirken dikkatli olmalısınız. Bira ve diğer alkollü içecekleri içmekte ısrarcıysanız size tavsiyemiz, yoğun spor aktivitesi sonrası cheat day / diyet bozma gününüzde tüketmeniz sizin için daha iyi olacaktır. Ancak doğru bir beslenme ve fitness programında alkolün yeri olmadığını da hatırlatmak isteriz.