PT Volkan Dinçer

En İyi Kas Geliştiren 5 Biceps Hareketi!

Cılız ve güçsüz kollara mı sahipsin? Hemen telaş yapma! Çünkü çok kısa sürede öğreneceğin en etkili biceps hareketleri sayesinde senin de HULK gibi kolların olacak. Kol kasların için yapman gereken en iyi biceps hareketi hangileri bu yazıda anlatıyoruz. Vakit kaybetmeden en iyi bicepsler için yapılması gereken fitness hareketlerine geçelim.

1. Barbell Curl Biceps Hareketi

Barbell curl düz bar çubuğu ile ön kol kaslarınızı geliştirebileceğiniz muhteşem bir hareket. İster ayakta ister oturarak bu hareketi yapabilirsiniz. Tek yapmanız gereken kaslarınıza odaklanarak kaldırabileceğiniz ağırlıkta 12 tekrar sayısını tamamlamak olacak.

barbell curl biceps hareketi
Barbell curl biceps hareketi yapılışı

2. Rope Curl Biceps Hareketi

Halat yardımıyla yapılan rope curl biceps kaslarını muazzam şekilde sıkıştırarak çok daha fazla kas noktasına dokunur. Hareketi yaparken halatı kıvırıp kaslarınızı sıkarak kasa daha fazla hasar verir ve kas gelişiminizi artırmış olursunuz. Böylece çok daha hızlı büyüyen pazu kaslarınız olacağından emin olabilirsiniz.

rope biceps curl
Rope biceps curl hareketi nasıl yapılır?

3. Z Bar Curl Biceps Hareketi

Z bar sayesinde tutuş rahatlığı sağladığınız bu hareketi mümkün olduğunca yavaş ve hissederek yapmaya çalışın. Z bar curl hareketlini ayakta yaparsanız bacak kaslarınızdan alacağınız kuvvet ile daha fazla ağırlıkla en etkili biceps hareketlerinden birini tamamlama şansınız olacaktır.

z bar curl biceps hareketi
Z bar curl biceps hareketi

4. Alternate Curl Hareketi

Biceps hareketleri arasında kol kaslarındaki daha fazla bölgeyi harekete geçirip kaslarınızın şişmesi için alternate curl hareketini mutlaka antrenman programınıza ekleyin.

alternate curl hareketi
Alternate biceps curl hareketi yapılışı

5. Hammer Curl Hareketi

En sevilen biceps hareketleri arasında yer alan ve ayakta daha kolay yapılan hammer curl egzersizi ön kol kaslarına en çok etki eden ve geliştiren hareketlerin başında geliyor. Dambıl ile yapılan harekete konsantre olmanız gelişiminizi büyük ölçüde etkileyecektir.

hammer curl biceps hareketi
Hammer curl biceps hareketi yapılışı

Beğenebileceğiniz diğer yazılarımız:

Photo of author
Marmara Üniversitesi BESYO mezunu Volkan Dinçer 1992 yılında doğdu. Küçük yaşlarda spora başlayan Volkan, mezun olduktan sonra çeşitli fitness salonlarında PT olarak çalıştı ve şu an bir spor salonunda kişiye özel fitness eğitmeni olarak çalışmaya devam etmektedir.

Şunları da beğenebilirsiniz

Yorum yapın