Buse

Mars Burcu Hesaplama

Mars burcu hesaplama, astrolojide Mars burcu, enerji ve gücün sembolü olarak yer almaktadır. Söz konusu burç ilişkilerin yönetilmesi ve sürdürülmesinde büyük bir rol oynamaktadır. Bu burç kişileri cezbetme ve itici bulma şekillerinizin çoğuna etki etmektedir.

Mars burcunun konumu kadar, diğer gezegenlerle olan açıları da aynı şekilde büyük bir etkiye sahiptir. Mars burcu hesaplama nasıl yapılır diyorsanız online kaynaklarda pek çok araç vardır. Bunların hepsini inceleyerek birini kullanabilir, Mars burcunuzu böylece öğrenebilirsiniz.

Mars Burcu Hesaplama
Mars Burcu Hesaplama

Mars’ın Astrolojik Özellikleri

Mars gezegeni, Zodyak içindeki diğer gezegenleri hareketlendiren ve canlandıran bir gezegendir. Mars burcu özellikleri genel olarak aşağıda olduğu gibi özetlenebilir:

  • Mars Koç burcunun tabii yöneticisi olarak görev yaparken, Akrep burcu da yardımcı yöneticisidir.
  • Mars’ın Zodyak’ı turlaması yaklaşık iki yıl sürer ve her burçta en az altı ila yedi hafta süreyle etkili olur.
  • Bu nedenle Mars gezegeninin etkilerini iki yılda bir deneyimlenmektedir. Çünkü kişileri hareketlendiren gezegenin dönemi bu şekildedir.
  • Eğer Mars bir burçta geri hareket ederse, o zaman bu burçta yaklaşık yedi ila sekiz ay süreyle etkili olacaktır.
  • Mars gezegeni cesur, saldırgan, atılgan, iddialı ve üretken bir etki taşır.
  • Doğum haritanızda Mars uyumlu bir konumdaysa, rakiplerinizi geride bırakmak daha kolay hale gelebilir.
  • Savaşçı gezegen olarak da bilinen Mars, cesaret, tutku ve dayanıklılıkla tanınır.
  • Mars fazla enerjik olduğunda, aşırı öfke, duygusal patlamalar veya dikkatsizlik sonucu kazalar gibi durumlar ortaya çıkabilir.
  • Kötü açılarla etkilenen Mars ağrı, yüksek ateş veya enfeksiyon gibi rahatsızlıkları tetikleyebilir.
  • Olumlu etkileriyle Mars zorlu koşulların üstesinden gelmek ve hayatta kalmak için gereken iradeyi sağlayabilir.

Tüm bunların yanı sıra Mars gezegeni herhangi bir burçta seyahat ederken büyük bir yoğunluğu temsil eder, bu sayede en zorlu şartlarda bile ilerlemek için gerekli azmi bulmanıza yardımcı olur.

Mars Burcu Hesaplama
Mars Burcu Hesaplama

Mars Burcu Anlamları

Mars burcu hesaplama özellikle astroloji ile ilgili olan kişiler tarafından sık sık sorulmaktadır. Bu sorunun yanıtı her burçta değiştiği için farklılık göstermektedir. Her birini aşağıdan daha ayrıntılı bir şekilde görmeniz mümkündür. Lakin zaman zaman bunlarda değişiklik olabileceği de hatırlanmalıdır.

Koç ve Mars Burçları

Koç burcu Mars’ın yönettiği iki burçtan biridir. Bu yüzden burada çok rahattır. Bu nedenle, Mars’ın göz alıcı havası, koç burçlarının ayrılmaz bir parçası olmaya yardımcı olamaz. Ana ateş burcundaki Mars ile son derece dürtüsel ve heyecanlı bir şekilde harekete geçme eğilimi bulunmaktadır.

Mars Koç burcu öfkeyi hızla alevlenebilir. Ancak kişilere üzen hiçbir şeyi başından savmakla ilgilenilmemektedir. En büyük arzunun peşinden gidildiği zaman bu azimli ve hatta rekabetçi bir şekilde yapılmaktadır.

Boğa ve Mars Burçları

Mars sakin, istikrarlı, sabit dünya burcunun burcundayken sizi ateşleyen iyi ya da kötü her şeyi yavaş ve kasıtlı bir şekilde ele alınabilmektedir. Hedeflerinizi iyi takip ederek bu hale gelmeniz mümkündür. Mars Boğa burcu inatçı bir yapısı ile de bilinmektedir. İnatçı kişilik pek çok yerde geçerlidir.

Mars Burcu Hesaplama
Mars Burcu Hesaplama

İkizler ve Mars

Mars burcu hesaplama adından İkizler çıkmışsa bunun en anlam taşıdığını doğal olarak merak edilebilmektedir. Mars ile değişken bir yapıya sahip hava burcu olan İkizler’de doğduysanız, dil ve iletişim konusundaki yeterli olduğunuzu göstermektedir. Bunun dışında nasıl harekete geçeceğiniz ve agresifleşeceğiniz konusunda da ortaya çıkmaktadır.

Yengeç ve Mars

Mars Yengeç burcu nasıl? Mars ile duygusal olan su burcu Yengeç’te dünyaya gelmişseniz öfke sadece üzüntünün ateşli bir ifadesi olabilmektedir. Bu doğuştan anladığınız duygulardan bir tanesidir.

Bunun yanı sıra bu burçta dünyaya gelmişseniz kendinize bakım uygulayarak enerji kazanılmaktadır. Hemen hemen herkesi ve her şeyi beslemek için ateşlenmektedir. Ayrıca ilerlemeden ve hedeflerinize ulaşmadan önce bir güvenlik duygusu oluşturmak da şarttır.

Aslan ve Mars

Mars burcu hesaplama ardından kişiler çıkan burcun ne anlama geldiğinde merak edebilmektedir. Doğduğunuzda Mars karizmatik, azimli, sabit ateş burcu Aslan’da ise hayallerinizi gerçekleştirmek için ihtiyaç duydukları her şeyin içlerinde olduğuna inandığınızı göstermektedir.

Başak ve Mars

Başak ve Mars burçlarının ne anlama geldiği de burcu Başak çıkanlar tarafından düşünülebilmektedir. Başak genel anlamda analitik, iyi bir şekilde iletişim kurabilen ve değişken bir yapıya sahiptir. Mars bu burç çıkmışsa ile hizmet odaklı, araştırma meraklısı bir şekilde harekete geçmeniz anlamına gelir.

Bunun yanı sıra diğer kişilere gerçekten yardım ettiğiniz ve yararlı olduğunuzu kanıtladığınız zaman kendinizi en etkili ve doğru yoldaymış gibi hissetmeniz de mümkündür. Ayrıca hedefleri organize etme, planlama ve takip etme yabani otlarına girmekten keyif alma eğilimi de görülmektedir. Başak haberci olan Merkür tarafından yönetildiği için dil ve iletişim, temel enerjiniz ve nasıl harekete geçtiğinizle iç içe geçmiş durumdadır.

Mars burcu hesaplama ardından Başak çıkmışsa sonucu bu şekilde özetlenebilir. Tutkulu öfke gösterileri yerine pragmatizme bağlı kalmak genellikle tercih edilmektedir. Ne var ki sinirlendiğiniz zaman bu sert eleştiriler şeklinde ortaya çıkacaktır.

Photo of author

Şunları da beğenebilirsiniz

Yorum yapın