Buse

Aristo Diyeti

Aristo diyeti genel olarak diyet yapmak isteyen kişilerin en sağlıklı şekilde beslenebileceği diyet türüdür. Neden diye soracak olursanız çünkü bu diyette daha çok organik gıdalar ön plana çıkar ve dengeli ve doğal beslenme söz konusu olacaktır. Zira bu şekilde yapılan bir beslenmenin hem kilo vermek için hem de son derece sağlıklı bir hale gelebilmek adına oldukça büyük bir etkisi olduğunu da belirtmekte fayda vardır.

İnsanların belli bir kaloriyi vücutlarını aldıkları zaman görünüşlerinde değişiklik olması çok normaldir. Bu nedenle de özellikle kadınların bu konuda çok ciddi anlamda araştırmalar yaptığını görmekteyiz ve bu tip bir diyet ile sağlıklı kalmak ya da kilo vermek mümkün olacaktır. Bu aşamada bir de formunu korumak isteyen kişiler vardır ve kadın ya da erkek fark etmeksizin bu diyeti yapabilir.

Aristo Diyeti Nedir?

Bir diyet yapılacaksa tam olarak nasıl bir diyet olduğunu ve ne tür şeyler yendiğini ya da yenmediğini bilmekte fayda vardır. Özellikle de çok fazla kilo almış olan kişilerin ani bir şekilde kilo vermesi hiçbir zaman tasvip edilmez ve doktorların da bu konu ile ilgili olarak çok ciddi söylemleri mevcuttur. İşte tam olarak da bu noktada Aristo diyeti nedir diye soran pek çok kişiye belirtilmesi gereken şey doğal bir beslenme periyodunun oluşturulmasıdır. Aristo diyeti için yapılacak olan en önemli şeylerden biri organik gıdalar almaktır ve organik gıdalarla beslenmek bu işin temelidir.

Tahıllar ve tohumlar oldukça önemli bir yer tutar ve bu diyette çok sık bir şekilde karşımıza çıkar. Baklagiller her zaman için daha az acıtmaya sebep olurken aynı zamanda çok da sağlıklıdır. Bununla birlikte söz konusu olan bu diyeti fındık ve doğal zeytinyağı ile devam ettirmek gerekir ve bunun yanı sıra tuz ve şeker bu diyette asla olmayan şeylerdir. Kısacası bu diyetin çiğ sebze ve meyvelerin tüketilmesine dayalı olduğunu belirtmek çok daha açıklayıcı olacaktır.

Aristo Diyeti Kaç Gün Yapılır?

Aristo diyette yapmak isteyen bir kişinin genel olarak bu diyetin süresi hakkında da bilgi sahibi olmak istediğini görmekteyiz. Kendini özgü pek çok kurala sahip olan bu diyette sorulan ilk sorulardan bir tanesi Aristo diyeti kaç gün yapılır olacaktır. Bu diyeti yaparken 3 haftayı gözden çıkartmak gerekir ve 3 hafta içerisinde organik ve çiğ meyve sebzelerle beslenmek son derece büyük bir önem taşır.

Aristo Diyeti Ne Yenir?

Elbette ki diyet yapmak artık kalmak değildir ve diyet yapmanın belli başlı kuralları söz konusu olacaktır. Tam da bu noktada nelerin yenmesi gerektiğini veya yenmemesi gerektiğini özel olarak anlamak için Aristo diyeti ne yenir diye de sık sık sorulmaktadır. Özellikle bu diyet için yapılması gereken araştırmalarda ki meyve sebzeler çok önemli bir yer tutar ve taze sebzelerin ve tüm tavukların tüketilmesi mümkün olacaktır. Aynı zamanda da fındık çiğ bir şekilde tüketilmelidir yani kavrulmuş fındık kesinlikle söz konusu olamaz.

Aristo Diyeti
Aristo Diyeti

Aristo diyeti yapmak isteyen bir kişinin tüketilmesi gereken en önemli şeylerden biri de tam da hızlı yiyeceklerdir ve ekmek tüketimi yapmak söz konusu olursa tam sarıldı ekmek tercih edilmelidir. Bütün bunların yanı sıra tohumlar ve organik meyvelerin her biri tavsiye edilir ve bu diyette baklagillerin çok büyük bir rol oynadığını da belirtmekte fayda vardır.

Aristo Diyeti Ne Kadar Zayıflatır?

Diyet yapmaya karar veren kişilerin, yapmak istedikleri diyetler hakkında bir takım sorular sorduklarını görmekteyiz. Aristo diyeti ne kadar zayıflatır gibi bir konuda da diyetin genel olarak 10 gün içerisinde 6 kiloya kadar zayıflamaya sebep olduğunu belirtmekte fayda vardır. Ancak bu noktada herkesin vücudunun farklı bir tepki verdiğini ve tam olarak kilo verme kapasitesinin değiştiğini de söylemek çok önemlidir.

Bu aşamada bir de kişilerin yaşam tarzı son derece ciddi bir önem taşır. Yani spor yapan kişilerin böyle bir diyet yaparken çok daha fazla yağ yakacağını belirtmek gerekir. Aynı zamanda da metabolizma yaşı da bu noktada son derece büyük bir önem taşır.

Photo of author

Şunları da beğenebilirsiniz

Yorum yapın