Regular Fit Slim Fit Ne Demek? İşte Arasındaki Farklar!

regular fit ve slim fit
regular fit nedir slim fit nedir farkları

Vücudumuza uygun kıyafetler bulmakta bazen zorlanırız. Eğer kiloluysanız veya zayıfsanız bu biraz daha zor olur. İşte bu sebeple regular fit ve slim fit giysiler boy ve kilonuza göre daha şık görünmek için tasarlanmışlardır. Şimdi gelin regular fit ve slim fit ne demek, arasındaki farklar neler görelim.

Regular Fit ve Slim Fit Ne Demek?

Normal fit ile dar fit kalıbı arasındaki fark, giysinin vücudunuzu ne kadar sardığıyla alakalıdır. Slim fit kıyafetler daha dardır ve vücudunuzun şekline daha sıkı oturur. Regular fit kıyafetler ise daha boldur. Kilolu olsanız bile normal kalıp regular kıyafetlerde daha rahat hareket edebilirsiniz.

Birçok farklı kıyafet slim fit veya normal fit olabilir. Takım elbiselerden gündelik t-shirtlere kadar her şey farklı bir beden için üretilmektedir. Bu yazı size kıyafet alırken nelere dikkat etmeniz gerektiğini ve hangisinin sizin için doğru olduğunu gösterecektir.

Slim Fit ve Regular Fit Farkı

Skinny fit jean veya slim fit jean ile normal düz kesim jean arasında her ikisini de yan yana koyduğunuzda bariz farklılıklar vardır. Bu hem üst beden tshirt sweat hem de alt beden yani pantolon için de geçerli. Bel ve iç dikiş ölçüleri aynı olsa bile, giysiler kilit noktalarda farklı olacaktır. Aşağıdaki fotoğraf bu önemli noktaların ne olduğunu göstermektedir.

regular fit ve slim fit
Regular fit nedir slim fit nedir farkı

Regular Fit Ne Demek?

Bir gömlek, kot pantolon veya takım elbise olsun, regular fit beden ortalama vücut tipine uyacak şekilde tasarlanmıştır. Regular beden kıyafetler daha gevşek ve diğer kesimlerden daha düz ve daha geniş bol görünür.

Normal standart kalıp regular fit giysilerdeki kollar, bacaklar ve beller tekdüze bir boyuttadır. Yani, şekiller daralmaz. Bel şekillendirme de neredeyse hiç yoktur. Boru paça pantalon veya bol t-shirt regular fite örnektir.

Regular fit kıyafetler, geniş olduğu için diğer kesimlere göre daha çeşitli vücut tiplerine uyacaktır. Özellikle geniş omuzlarınız veya geniş kalçalarınız varsa, daha büyük veya daha kaslı bedenler için harika bir kesimdir.

regular fit nedir
Sağdaki regular fit soldaki slim fit

Slim Fit Ne Demek?

Slim fit giysiler vücudunuzu saran ve daha dar olan kıyafetlerdir. Dar kalıp pantalonda bacaklar ayak bileğine doğru daralır, kollar bileklere doğru daralır ve yan dikişler doğal bele doğru daralır. Bununla birlikte, slim fit t-shirt giymek cildin kaslı ve sıkı olduğu anlamına da gelmez. Sadece vücudu daha derli toplu gösterir.

slim fit nedir
Slim fit nedir

Örneğin slim fit gömlek, çok dar olduğu için zayıf kişiler için iyi bir t-shirt kesim modelidir. Normal fit jeans ayak bileklerinizi bol gösterirken, slim fit jeans zayıf ve ince bacaklar için daha iyi bir seçenek olabilir. Aynı şekilde slim t-shirt kollarınızı daha kaslı gösterirken normal kesim t-shirtler bol oldukları için sizi daha zayıf gösterebilir.

Son güncelleme 26 Aralık 2021