PT Volkan Dinçer

Bir Trend Olarak Çene Kası Güçlendirme

Günümüzde bir trend olarak çene güçlendirme – tam olarak nelerden oluşur? Giderek daha fazla insan sağlıklı bir yaşam tarzı ve egzersizle ilgileniyor. Bununla birlikte, güçlendirmenin sadece vücudun standart olarak eğitilmiş kısımlarını değil, aynı zamanda çeneleri de ilgilendirmesi gerektiğini biliyor muydunuz? Bir arama motoruna çene güçlendirme ile ilgili herhangi bir şey yazdığınızda karşınıza on binlerce sonuç çıkacaktır. Ve bu günlerde uygulamanın popülaritesi artmaya devam ettikçe, konu hakkında daha fazla bilginin mevcut olmasını bekleyin. Daha sonra sosyal ağlarda yüzlerce “öncesi ve sonrası” dönüşümle karşılaşabilirsiniz. Bunlarda, kullanıcıların nispeten kolay bir şekilde başardığı, çeneyi çarpıcı bir şekilde vurgulamak için belgelenmiş bir prosedür vardır. Nasıl? Daha fazla seçenek var.

çene belirginleştirme
Çene hatlarını belirginleştirme yöntemi

Mewing – Çene Güçlendirmenin Beşiği

Çeneleri güçlendirmeye olan ilginin ne zaman doğduğu tam olarak belli değil. Bununla birlikte, bir dizi uzman, ortodontist John Mew’in miyavlama tekniğini yarattığı 1970’lere kadar izini sürüyor. Bu, temel olarak dilin damak ve ağzın diğer kısımlarına sistematik olarak yerleştirilmesinden oluşur ve John ve hayranlarına göre, pek çok estetik ve sağlık yararı sağlayabilir.

Ve bugün çenelerimiz atalarımızınkinden daha küçük olduğu için, daha sonra deforme olan dişler için daha az yerimiz var. Bu faktör aynı zamanda yüzlerimizin estetik açıdan olabileceği kadar hoş olmamasına da katkıda bulunur. Ancak en önemlisi, Mew’e göre bu uygulama aynı zamanda uyku apnesiyle savaşmaya ve sağlıklı bir solunum sistemini desteklemeye yardımcı olabilir.

Miyavlamaya ek olarak, yıllar içinde çenemizi güçlendirmemize yardımcı olabilecek başka uygulamalar da ortaya çıktı. Bu egzersizler daha sonra esas olarak nesnelerin estetik doğasına odaklanır – ve daha belirgin bir çene çizgisi elde etmenin yanı sıra sarkık köşeler, ikinci bir çene veya sarkık yanaklara da yardımcı olabilirsiniz.

Bu etki daha sonra kişinin özgüveninde de kendini gösterir ve bu da artar. Tanımlanmış yüz özelliklerinin, bireylerin çekiciliğine ve güvenilirliğine önemli ölçüde katkıda bulunduğu kanıtlanmıştır. O zaman mantıksal olarak daha inandırıcı bir izlenime sahip olabilirler.

Sadece dünya ünlülerine bakın! Elbette Angelina Jolie, Brad Pitt, David Beckham, Jennifer Lopez ve Johnny Depp gibi isimleri tanıyorsunuz ve bunların ortak yönlerini biliyor musunuz? Şekillendirilmiş ve etkileyici çeneler!

çene kasları belirginleştirme
çene hatları nasıl belirginleşir

Winbuilders: Sağlığı ve Özgüveni Hüçlendirmek İçin Yeni Bir Ürün

Şu anda, daha sağlıklı çeneler ve daha otoriter görünümler elde etmek için daha da uygun fiyatlı ve daha basit bir seçenek piyasaya çıktı. Bunlar, Winbuilders JAWLINE elektrikli el aletleridir. Sağlık açısından güvenli silikondan üretilirler ve düzenli olarak zorlu güvenlik testlerinden geçerler.

Winbuilders’ı çeneleriniz için dambıl olarak düşünebilirsiniz. Çene kaslarına normal sakızdan daha fazla baskı uygularlar ve tekrar tekrar kullanılabilirler, bu nedenle sizin için sadece bir kerelik bir yatırımdır.

Belirli sertliklere karşılık gelen üç farklı renkte sunulurlar:

  • beyaz (Sh30) – yeni başlayanlar için,
  • gri (Sh 40) – orta seviye için,
  • siyah (Sh50) – gelişmiş.
çene kası güçlendirme
Çene kası güçlendirme

Ve çiğneme kaslarınızı ve dolayısıyla çenelerinizi bunlarla nasıl güçlendirebilirsiniz? Yine, daha fazla yol var ve hangisini seçeceğiniz size kalmış. Sonunda, hangisinin ihtiyaçlarınıza ve zamanınıza en uygun olduğunu bulmak için hepsini ve zaman içinde denemek en iyisidir.

Jawinner satıcısı, delikli kavisli kısım dişlerin ısırma yüzeyine bakacak şekilde alt azı dişlerinde aynı anda iki cihaz kullanılmasını önerir. Aletler daha sonra sol ve sağ taraflarda aynı seviyede yerleştirilmelidir, böylece kaslarda eşit olmayan bir yüklenme olmaz.

Bundan sonra tek yapman gereken ısırmak ve gitmesine izin vermek. Ardından bu adımı günde 3x ila 5x 1-2 dakika boyunca tekrar tekrar tekrarlayın. İlk görünür sonuçlar yaklaşık iki hafta sonra görülebilir.

Ve bu sadece nasıl göründüğünle ilgili değil, aynı zamanda nasıl hissettiğinle de ilgili. Çeneyi birkaç hafta güçlendirin ve aynada kendinizi yepyeni bir ışıkta görün. Her zaman hayalini kurduğunuz güveni kazanacaksınız, bu da hayatınıza yeni bir soluk getirecek.

Photo of author
Marmara Üniversitesi BESYO mezunu Volkan Dinçer 1992 yılında doğdu. Küçük yaşlarda spora başlayan Volkan, mezun olduktan sonra çeşitli fitness salonlarında PT olarak çalıştı ve şu an bir spor salonunda kişiye özel fitness eğitmeni olarak çalışmaya devam etmektedir.

Şunları da beğenebilirsiniz

“Bir Trend Olarak Çene Kası Güçlendirme” üzerine bir yorum
Yorum yapın