PT Volkan Dinçer

Kim Kardashian Kilosu, Boyu, Göğüs, Bel ve Kalça Ölçüleri

Kim Kardashian, eğlence dünyasında bir ikon ve aynı zamanda bir kadının sağlık ve zindelik girişimleriyle doğrudan nasıl yüzleştiğinin güçlü bir örneği. Girişimci ve TV yıldızı, daha önce büyük bir kilo verme yolculuğuna çıktı, neredeyse 50 kilo verdi ve hikayesiyle milyonlara ilham verdi. Burada, başarısının ölçümlerine ve oraya ulaşmak için attığı adımlara bir göz atacağız.

Kardashian’ın Kilo Vermesinin Sırrı Neydi?

Kalorileri sınırlamaya çalışmak yerine daha yüksek lifli, besin açısından zengin yiyecekler yemeyi içeren ters kalori sayma yaklaşımıydı. Bu da vücudun kas yerine daha fazla yağ yakmasını sağladı. Kardashian, avokado ve balık gibi yiyecekler de dahil olmak üzere diyetine sağlıklı yağlar ekleyerek çok hızlı kilo vermeyi başardı.

Kim Kardashian boyu kilosu
Kim Kardashian boyu ve kilosu

Kim Kardashian Antrenman Programı

Kim Kardashian, formda kalması ve koşma ve boks gibi çeşitli yoğun fiziksel aktivitelere zayıflama sürecini destekledi. Antrenmanlarına metodik bir yaklaşım uyguladı, daha küçük hedefler oluşturmayı ve aralarında birkaç mola vererek daha kısa antrenman seanslarına bağlı kalmayı tercih etti. Mevcut istatistikler, realite TV yıldızının bu yaklaşıma geçtiğinde haftada beş pound (2 kilo 200 gram) kaybettiğini gösteriyor. Melissa Alcantara fitness antrenörü olarak eşlik etmiş ve aşağıdaki Kim K fitness programını beraber uygulamışlar.

Kardashian, yaşam tarzına farklı fitness rejimleri dahil etti ve bunların arasında Kayla Itsines BBG programı var. BBG, “Bikini Body Guide” anlamına gelir ve egzersiz uzmanı ve kişisel antrenör Kayla Itsines tarafından oluşturulmuştur. Program, tüm vücudu çalıştıran yoğun egzersizlerle dolu, günde 30 dakikalık seanslar içerir. Ayrıca program, maksimum egzersiz sonuçları elde etmek için devre tabanlı ağırlık çalışmasını kardiyo aralıklarıyla birleştirir. Kayla Itsines’in BBG programlarına bağlı olmasının yanı sıra, Kardashian’ın haftada üç ila beş gün kişisel eğitim aldığı biliniyor. Hedeflerine bağlı kalmasına yardımcı olmak için ülke çapında çeşitli eğitmenlerle birlikte çalışıyor. Eğitmenleri, formda kalmasına yardımcı olmak için genellikle aralıklı antrenman, hayvan akışı, plyometri ve kickboks kombinasyonunu kullanır.

Kim’in antrenman programında en çok tercih ettiği fitness hareketleri:

  • Squat
  • Deadlift
  • Lunge
  • Hip Thrust
  • Kickbacks
  • Hamstring Curl
YouTube video

Kim Kardashian Diyeti

Diyetine gelince, Kardashian bitki bazlı proteinleri, sağlıklı yağları, meyveleri ve sebzeleri vurgulayan alkali bir diyet izliyor. Ek olarak, kilo verme yolculuğunu yeniden sürdürmek için aralıklı oruç (if diyeti) uyguladı. Kardashian işlenmiş gıdalardan uzak duruyor ve su onun temel içeceği.

Kim Kardashian bu çok yönlü diyet ve egzersiz stratejileri kombinasyonu sayesinde bel boyutunu 29 inçten 22 inç’e düşürmeyi başardı. Çabaları ona fit bir görüntü kazandırdı ve kendi vücuduna daha fazla güvenmesini sağladı.

https://www.instagram.com/kimkardashian/

Kim Kardashian’ın Boyu ve Kilosu Kaç?

Kim K hacimli ve düzgün vücudunu elde etmek ve korumak için çok çalıştı. Kim K 5 fit 2 inç (1.57 cm) boyunda ve yaklaşık 120 pound (55 kg) ağırlığındadır. Kardashian son zamanlarda fazladan birkaç kilo aldığını kabul etse de, ünlü kıvrımlarını ve kalçalarını vurguladığı için bunun genel görünümüne yardımcı olduğu savunuyor.

Kim Kardashian ölçüleri
Kim Kardashian kalça göğüs ölçüleri

Kim’in Göğüs, Bel ve Kalçaları Ölçüleri

Kim K’ye aşina olanlar, onun olağanüstü kıvrımlı figürünü biliyor. Kendine özgü kum saati silüeti, 33-26-40 inç göğüs, bel ve kalça ölçüleriyle tanımlanıyor.

Photo of author
Marmara Üniversitesi BESYO mezunu Volkan Dinçer 1992 yılında doğdu. Küçük yaşlarda spora başlayan Volkan, mezun olduktan sonra çeşitli fitness salonlarında PT olarak çalıştı ve şu an bir spor salonunda kişiye özel fitness eğitmeni olarak çalışmaya devam etmektedir.

Şunları da beğenebilirsiniz

Yorum yapın