Saça İyi Gelen Yağlar ile Yıpranmamış Güçlü Saçlar!

saça iyi gelen yağlar
Saçlara iyi gelen yağlar ile evde saç bakımı

Hem kadınlar hem de erkekler için sağlıklı saçlar fiziksel görünümün önemli bir parçasıdır. Kim güçlü, parlak ve dolgun saçlara sahip olmak istemez ki? Ancak ne yazık ki zamanla saçlarımız yıpranıyor ve güçsüz bir saç haline geliyor. Peki yıpranmamış, güçlü saçlar için ne yapmalı? olmasının birçok nedeni vardır. Özellikle yaşadığımız çevre, kullandığımız şampuanlar ya da psikolojik/fiziksel hastalıklar saç sağlığının yapı taşıdır. Eğer siz de saçlarınızı güçlendirmek istiyorsanız kuru ve yıpranmış saçlar için evde bakım yapabilirsiniz. Sizler için incelediğimiz saça iyi gelen yağlar yazımızdan yararlanarak kısa sürede evde saç bakımınızı yaparak hacimli ve sağlıklı saçlara kavuşabilirsiniz.

Saça İyi Gelen Yağlar ile Saç Kırıklarına Son

Özellikle kadınların büyük bir şikayeti olan saç kırıkları birçok nedenden dolayı meydana gelir. Saçlara uygulanan kimyasal işlemler, perma ya da yüksek ısıda kurutma, düzleştirme gibi saç kırıklıklarını ortaya çıkarır. Bu işlemlerden sonra saçlardaki kuruluk artar ve böylelikle kırıklar meydana gelir. Bununla birlikte saçların cansızlaşmasına yol açarak görüntü olarak rahatsızlık verir. Ayrıca saçları toplamak da saçlarda kırıklık oluşturabiliyor. Birçok kişi saç kırıklıklarından kurtulmak için saçlarını kestiriyor. Fakat saçları kestirmek de saç kırıklarına çare değildir. Saç kırıklıklarını onarmak istiyorsanız saçları besleyici yağlar ya da kremler kullanabilirsiniz. Bununla birlikte saçları açık bırakmak ya da gevşek bağlamak da saç kırıklıklarını azaltacaktır.

saçlarınızı koruyup güçlendiren saçlara iyi gelen yağlar
Saça iyi gelen yağlarla evde saç bakımı ideal bir çözüm olabilir.

Saç Dökülmesi Neden Olur?

Saçlarla ilgili karşılaşılan bir diğer problem ise saç dökülmesidir. Bilindiği üzere sağlıklı bir insanda ortalama olarak 100 bin tel saç vardır. Ancak gün içerisinde tarama ve yıkamadan dolayı 100-150 adet saç dökülür ve bu da normaldir. Saç dökülmesinin nedenleri arasında stres, kreatin kullanımı ve hormonal rahatsızlıklar ve saç deri rahatsızlıkları vardır. Ayrıca genetik faktörler de saç dökülmesine doğrudan etkilidir. Bununla birlikte kemoterapi gören ve yeni doğum yapanlarda saç dökülmesi fazla olabilir. Saç dökülmesinin birden fazla türü vardır. Erkek tipi saç dökülmesi, saç kıran tipi saç dökülmesi ve tirot hormonlarına bağlı dökülmeler en çok bilinen dökülme tipleridir. Eğer sizin de saçlarınız normalden fazla dökülüyorsa öncelikli olarak bir dermatoloji uzmanına gitmelisiniz.

Saça İyi Gelen Yağlar İle Saç Egzamasından Kurtulun

Saç derisinde meydana gelen kaşıntı, kuruma ve dökülmeye saç egzaması denir. Kuru yada yağlı olmasına bağlı olmaksızın saç egzaması oluşmasının birden fazla nedeni vardır. Genetik faktörler, alerji, hava kirliliği ve stres gibi birçok faktör saç egzamasına neden olur. Saçlarda başlanan kepeklenme ve artan yağ tabakasıyla birlikte deride başlayan kaşıntı ve sonrasında saç derisinin pul pul dökülmesi egzamanın başladığını göstermektedir. Saç egzamasından kurtulmak için saça iyi gelen yağlar ya da kremlerle evde bakım yapmalısınız. Ayrıca saç egzaması için şampuan da kullanabilirsin.

saça iyi gelen bakım yağları
Kuru ve yıpranmış saçlar için evde bakım yapabilirsiniz.

Saça İyi Gelen Yağlar ile Evde Saç Bakımı

Badem Yağı

Günümüzde daha çok kaş ve kirpiklerde üzerinde kullanılan badem yağı da saç köklerini besler ve güçlendirir. Ayrıca saçları yumuşacık yapan badem yağı saçlara parlaklık da verir. Evde saç bakımınızı yapmak için hem ucuz hem de etkili bir yöntem olarak badem yağı kullanımını size önerebiliriz.

Argan yağı

Özellikle saç dökülmesi sorunu yaşayanlar için Argan yağı evde saç bakımı için müthiş bir çözümdür. Yıpranan saçları onarır ve saçların daha parlak görünmesine yardımcı olur. Ayrıca saçları sağlıklı bir şekilde uzatma etkisi de olan argan yağını aktarlardan ya da marketlerden temin edebilirsiniz.

Hint Yağı

Saç köklerini derinden besleyerek güçlendiren Hint yağını masaj yaparak düzenli olarak kullanın. Ayrıca evde saç bakım maskesi içerisinde de kullanabilirsiniz. Hint yağı saçları sağlıklı ve hızlı bir şekilde uzatır.

Zeytinyağı

İyileştirici ve onarıcı etkisiyle bilinen zeytinyağı da saçları güçlendirir ve parlaklığı arttırır. Saç kırılması için birebir olan zeytinyağı aynı zamanda vitamin bakımından da çok zengindir. Evde

Biberiye Yağı

Saç derisini derinden besleyen biber yağı sayesinde kan dolaşımı artar. Saç dökülmesini engelleyen biber yağını düzenli olarak kullandığınızda saçlarınızın ışıltısı da artacaktır.

Son güncelleme 11 Temmuz 2021