En Yakın Fitness Salonları

en yakın spor salonları
En yakın fitness ve spor salonları

Bu yazımızda spor yapmak isteyen kişilere özel en yakın spor salonu nasıl bulunur detaylı olarak anlatıyoruz. En yakın spor salonları bulma rehberi sayesinde size en yakın fitness salonlarını keşfedebileceksiniz!

Bana En Yakın Spor Salonu Nerede?

İlk olarak bana en yakın spor salonları diye google’da arattığımızda birçok fitness salonu reklamı görüyoruz. Bu tanıtım reklamları fitness salonu yakınlık mesafesinden bağımsız olarak çıkabiliyor. Amacımız mesafe olarak size en uygun konumda, fitness, spor ekipman eksiği olmayan, soyunma ve duş odaları temiz, çok kalabalık olmayan ve havalandırması olan ferah bir salon bulabilmek. Bunun için önce aşağıdaki google arama görselindeki Maps (Harita) yazan sekmeye tıklıyoruz.

en yakın fitness salonu
En yakın fitness sonucu aramasında “map/harita”ya tıklıyoruz.

En Yakın Fitness Salonlarını Keşfet

Haritaya tıklayıp konum bilgilerinize izin verdiğinizde bulunduğunuz konuma göre:

  • Size en yakın mesafedeki spor salonlarını keşfedebilirsiniz.
  • Sol taraftaki listeden istediğiniz fitness salonunu seçip fotoğraflarına bakabilirsiniz.
  • Spor salonu ziyaretçilerini yorumlarını okuyarak gitmek istediğiniz spor salonunun puanına bakıp ona göre karar verebilirsiniz.
  • Ayrıca İstanbul’daki en iyi spor salonları ve İzmir’deki en iyi fitness salonları yazımızı da okuyabilirsiniz.
en yakın spor salonu harita
En yakın spor salonları

En Yakın Spor Salonu Seçimi Nasıl Olmalı?

1. Spor Salonu Çalışma Saatleri

İş ve özel hayatı dengelemek için erken açılan ve geç kapanan bir spor kulübü her zaman sizin için daha doğru bir seçim olur. Size en yakın spor salonunu tercih etseniz dahi kısıtlı saatlerde hizmet veren bir salon istemezsiniz değil mi? Üstelik kalabalık bir spor salonu ortamında çalışmak zorunda kalmazsınız. Ancak spor salonunu seçmeden önce, yalnızca çalışma saatleri değil aynı zamanda salondaki imkanları da değerlendirin. Spor hocaları veya antrenörlerin fitness antrenörlük belgesi var mı? Sizinle yeteri kadar ilgilenebilecekler mi? Antrenman programınızı spor eğitmenleri ile belirleyecek misiniz? Buna göre fitness planınızı yapabilirsiniz.

2. Grup Eğitimleri

Kimisi tek başına spor yapmaktan sıkılır ve grup spor derslerine katılmak ister. Eğer siz de grup sporlardan hoşlanıyorsanız zumba, kardiyo, spinning derslerinin olup olmadığını size en yakın fitness salonuna sorabilirsiniz.

3. Havuz ve Misafir Ayrıcalıkları

Ayda bir misafir hakkı veren salonlar var. Örneğin bunlardan biri Club Sporium Bostancı. Eğer siz de açık havuzda ayda bir arkadaşınızı davet etmek istiyorsanız spor salonu seçiminde buna dikkat edin.

4. Tesis ve Fitness Ekipman Kalitesi

Spor yapmak için temiz, ferah bir alana sahip olmak inanılmaz derecede önemlidir. Ayrıca spor ekipmanlarının kalitesi ve yeni olması da oldukça mühim. Duş ve soyunma odalarının hijyenik olması konusuna hiç değinmiyoruz bile! (Özellikle pandemide belki de en önemlisi)

Son güncelleme 16 Nisan 2022