Elma Sirkesi ile Zayıflamak Gerçekten Mümkün Mü?

elma sirkesi ile zayiflamak
elma sirkesi ile zayiflamak

Elma sirkesi ile zayıflamak gerçekten mümkün mü? Elma sirkesinin faydaları ve elma sirkesi ile zayıflayanların yorumları ile ilgili internette çok fazla bilgi dolaşıyor. Araştırdığımız kadarıyla kilo vermek için elma sirkesi tüketimi, elma sirkesi ile yağ yakımı, kilo verme gibi sorular çok fazla kafa karıştırıyor. Bu yazımızda elma sirkesinin faydaları, elma sirkesi ile kilo vermek ve yağ yakmak bunlardan bahsedeceğiz.

Elma Sirkesi ile Zayıflamak Mümkün

Diyet uzmanları zayıflamak ile elma sirkesi ilişkisi arasında bir bağ olduğunu söylemekte. Bu yüzden zayıflamak için organik elma sirkesi popülerliğini hayli yükseltmiş durumda. Elma sirkesi hem düşük kalorili hem de sağlığımıza faydalı olan amino asit ve antioksidanlar içeriyor. Kilo vermek, yağ yakmak, vücuttaki toksinleri temizlemek ve daha bir çok yararı olan elma sirkesinin faydaları neler aşağıda sıralıyoruz.

Elma Sirkesi Yağ Yakıyor ve Ödem Atıyor

Kilo vermek için elma sirkesi özündeki asetik asit alımı yağ yakımını artırarak göbekteki yağları eritmeyi başarıyor. İşte tam bu noktada elma sirkeli su içmenin faydaları da ön plana çıkıyor. Bir bardak suya bir çorba kaşığı organik elma sirkesi eklemek ve sabah uyanır uyanmaz aç karnına sirkeli su içmek zayıflatıyor ve ödem atımına destek oluyor. (Eğer tadı size çok yakıcı geldiyse miktarı göz kararı azaltabilirsiniz. Ayrıca ödem atıcı tavsiyelere buradan ulaşabilirsiniz.)

elma sirkesi zayıflatıyor

Elma Sirkesi Yüksek Kan Şekerini Düşürüyor

Sağlık alanında yapılan çalışmalar ve araştırmalar, elma sirkesinin belirli dozlarda tüketilmesinin yüksek kan şekerini düşürmeye yardımcı olduğunu gösteriyor. (Yüksek kan şekeri belirtileri ve öneriler yazımızı okuyabilirsiniz.)

Araştırmalar, elma sirkesinin öğün yedikten sonra kan şekeri seviyelerini dengelemeye yardımcı olduğunu göstermektedir. Organik elma sirkesi ile sağlıklı şekilde zayıflamak için dengeli kan şekeri seviyeleri önemlidir.

Elma Sirkesinin Tok Kalmaya Etkisi

JCN’de yayınlanan bir araştırma, doğal elma sirkesi içinde bulunan asetik asidin iştahı önlediğini kanıtladı. Bu durum daha az kalori almanıza yardımcı olacak ve kalori kaybıyla birlikte zayıflamanızı sağlayacaktır.

Zayıflamak için Elma Sirkesi Nasıl Kullanılır?

Elma sirkesinin zararları ve olumsuz etkilerinden kaçınmak için onu asla olduğu gibi tüketmememiz gerekiyor. Elma sirkesi ile 10 kilo verdim diyebilmek için kısa sürede bir mucize beklememeniz gerek. Ayrıca elma sirkesi ile zayıflayanlar dikkat! İçerdiği fazla miktarda asit midemize, boğazımıza ve dişlerimize zarar verebilir. Bu yüzden mutlaka elma sirkesini bol suyla seyreltmeliyiz. Sadece elma sirkesini su ile birlikte değil salatalarda sos olarak da kullanabilirsiniz.

elma sirkeli salata

Sonuç olarak elma sirkesi ile zayıflamak mümkündür. Ancak içerdiği yüksek asit sebebiyle herhangi size uygun doğru kullanım için mutlaka uzmanlara başvurmanız gerekmektedir. Bununla birlikte, kilo vermek için yapılan diyetler sporla desteklendiği zaman değerli olacak ve işe yarayacaktır. Spor ve sağlıkla kalın.

Son güncelleme 21 Temmuz 2021